Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense president wil met Poetin om de tafel

Oekraïense president wil met Poetin om de tafel

MÜNCHEN (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft zaterdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin voorgesteld en gepleit voor meer internationale steun aan zijn land in het conflict met Rusland. Op een internationale veiligheidsconferentie in München vergeleek hij Oekraïne met "een schild" voor Europa tegen het Russische leger.

"Acht jaar lang is Oekraïne een schild geweest. Acht jaar lang heeft Oekraïne een van de grootste legers van de wereld tegengehouden", zei Zelenski, die wil dat Europa zich harder tegenover Moskou opstelt. "Ik weet niet wat de Russische president wil. Daarom stel ik voor dat we elkaar ontmoeten."

Van het militaire bondgenootschap NAVO eist de president een duidelijk tijdschema voor Oekraïne om toe te kunnen treden. Hij vergeleek de militaire steun die Oekraïne tot nu toe heeft ontvangen met "een hoestsiroop in plaats van een goed vaccin".

Zelenski zei dat zijn land niet aan het panikeren is nu Rusland volgens het Westen op het punt staat om Oekraïne binnen te vallen, al wordt dat laatste door Rusland ontkend. Ook noemde hij de "provocaties" in Oost-Oekraïne cynische leugens.

Meer uit Buitenland

Brussel verwacht lastige onderhandelingen over meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034

12 minuten geleden
Voorlopig geen buitenlanders in vakantieresort Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".

23 minuten geleden
Geweld in Syrische stad Suwayda laait toch weer op

SUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.

27 minuten geleden
Tomorrowland volledig open voor alle bezoekers met ticket

BOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.

2 uur geleden
Libische militieleider in Duitsland opgepakt in opdracht ICC

DEN HAAG (ANP) - De leider van een beruchte Libische militie is op verzoek van het Internationaal Strafhof (ICC) in Duitsland opgepakt. Khaled El Hishri's overlevering aan het hof in Den Haag wordt voorbereid.

2 uur geleden
VN willen schuldigen aan geweld in Suweyda gestraft zien

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties eist een spoedig onderzoek naar het bloedige geweld tussen met name druzen en bedoeïenen in de Zuid-Syrische stad Suweyda. De verantwoordelijken mogen daarmee niet wegkomen, vindt Hoge Commissaris Volker Türk.

3 uur geleden
Zelensky: Europese sancties tegen Rusland komen op goed moment

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij met de nieuwe Europese sancties tegen Rusland, waarover vrijdag afspraken zijn gemaakt. "Dit besluit is essentieel en komt op het goede moment, zeker nu als antwoord op het feit dat Rusland met grotere wreedheid aanvallen uitvoert op onze steden en dorpen", schrijft hij op X.

3 uur geleden