Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense president vraagt steun voor lidmaatschap NAVO

Oekraïense president vraagt steun voor lidmaatschap NAVO

DEN HAAG (ANP) - President Volodymyr Zelensky van Oekraïne heeft in een toespraak tot leden van de Eerste en Tweede Kamer om steun gevraagd voor het NAVO-lidmaatschap van zijn land. Ook vroeg hij opnieuw om wapens.

Zelensky zei dat het duidelijk is dat Oekraïne geen lid kan worden zolang er een oorlog gaande is. Maar hij wil wel graag dat de veiligheid van zijn land gegarandeerd wordt. In juli is er een NAVO-top in de Litouwse hoofdstad Vilnius.

Hij vroeg ook opnieuw om wapens. Hij refereerde daarbij nog aan de levering van pantserhouwitsers door Nederland vorig jaar. Nederland leverde vorig jaar voor meer dan een miljard euro aan militair materieel aan Oekraïne.

Dank

Ook dankte Zelensky de Kamerleden en Nederland voor alle steun. "Nederland verdedigt vrijheid, de rechtstaat en democratie", zei hij. Een overgrote meerderheid in het parlement staat achter de uitgebreide steun aan zijn land.

Na het gesprek met de Kamerleden vertrok Zelensky naar het Internationaal Strafhof (ICC). Later houdt hij nog een toespraak en heeft hij een gesprek met premier Mark Rutte en diens Belgische collega Alexander De Croo.

Meer uit Binnenland

Alle rijkswegen weer open na NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.

2 uur geleden
Halina Reijn en Victoria Warmerdam toegevoegd aan Academy

LOS ANGELES (ANP) - Halina Reijn is een van de ruim vijfhonderd nieuwe leden van de Academy, de organisatie die elk jaar de Oscars uitreikt. Ook verschillende andere Nederlanders zoals Victoria Warmerdam, Trent, Nina Gantz en Margje de Koning zijn uitverkoren, blijkt uit de lijst die donderdag is gepubliceerd.

3 uur geleden
Zorggroep doet aangifte van mishandeling en privacyschending

BODEGRAVEN (ANP) - De christelijke zorggroep Sirjon heeft aangifte gedaan van mishandeling en schending van de privacy van kwetsbare mensen. De aangifte komt na het ontslag van zes medewerkers die cliënten op een woongroep in het Zuid-Hollandse Bodegraven hadden vernederd en daarvan beelden hadden gedeeld op Snapchat.

3 uur geleden
CDA aangevallen om steun voor strenge regels gezinshereniging

DEN HAAG (ANP) - Dat CDA-leider Henri Bontenbal kan leven met strengere regels voor gezinshereniging van statushouders, stuit op kritiek van andere oppositiepartijen. Het gaat hier over de wet die asielzoekers opdeelt in twee groepen, waarvan er één minder rechten krijgt. Gezinsleden van een vluchteling uit die groep moeten twee jaar wachten met nareizen nadat diegene een verblijfsvergunning heeft gekregen. Dat vindt Don Ceder (ChristenUnie) niet passen bij "gezinspartij" CDA.

5 uur geleden
Plasterk zegt lidmaatschap PvdA op

DEN HAAG (ANP) - Telegraaf-columnist en oud-minister Ronald Plasterk (PvdA) zegt zijn partijlidmaatschap op. In de krant schrijft hij dat hij zich niet langer kan vinden in het Israël-standpunt van de PvdA. De motie van Kamerlid Kati Piri (GroenLinks-PvdA), waarin het kabinet werd opgeroepen een volledig wapenembargo in te stellen tegen Israël, was voor Plasterk de spreekwoordelijke druppel. Een embargo zou inhouden dat Nederland geen onderdelen meer levert aan de Iron Dome-luchtverdediging.

5 uur geleden
Kamer wil meer maatregelen tegen Israël na EU-rapport

DEN HAAG (ANP) - Er moeten meer maatregelen komen tegen Israël nu de EU heeft vastgesteld dat het land het associatieakkoord schendt in Gaza. Dat vindt een meerderheid van de Tweede Kamer, bleek donderdag in een debat. Over welke stappen er nu genomen moeten worden verschillen de partijen van mening.

6 uur geleden
Defensie heeft eerste mijnenjagers aan Oekraïne geschonken

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft samen met België mijnenjagers geschonken aan Oekraïne. Het was al bekend dat Oekraïne de schepen zou krijgen, maar vanwege veiligheidsredenen communiceert het ministerie er nu pas over.

7 uur geleden