Oekraïense president op Europese top voor veiligheidsgaranties
WOODSTOCK (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal met Europese partners onder meer nieuwe overeenkomsten sluiten over militaire hulp, heeft Zelensky laten weten op X. Dat meldde Zelensky donderdag na aankomst op een grote top van Europese staatshoofden en regeringsleiders in het Engelse Woodstock.
Hij en de andere Europese leiders ontmoeten bovendien koning Charles III tijdens deze vierde top van de Europese Politieke Gemeenschap.
De Europese Politieke Gemeenschap (EPG) bestaat sinds twee jaar. Het idee kwam van de Franse president Emmanuel Macron. Het forum komt elk half jaar bijeen. Het idee is dat de hoogste Europese leiders elkaar hier spreken om te netwerken zonder dat dit per se tot strakke afspraken moet leiden, zoals bij de EU-toppen. Ook zitten in dit forum niet alleen EU-landen, maar ook Europese landen als Oekraïne, die misschien in de toekomst EU-lid worden.
De eerste top van de EPG was in Praag. Daarna is de top elk half jaar afwisselend in een EU-land of niet-EU land geweest. De organiserende landen kiezen tot nu toe een prestigieuze locatie, zoals vorig jaar in het Spaanse Granada. De locatie is nu Blenheim Palace in Oxfordshire, de thuisbasis van de hertogen van Marlborough en de geboorteplaats van Winston Churchill.
Meer uit Buitenland
PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 vliegtuig gaan. Eerder op vrijdag werd bekend dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
6 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
6 uur geleden