Oekraïense president op Europese top voor veiligheidsgaranties
WOODSTOCK (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal met Europese partners onder meer nieuwe overeenkomsten sluiten over militaire hulp, heeft Zelensky laten weten op X. Dat meldde Zelensky donderdag na aankomst op een grote top van Europese staatshoofden en regeringsleiders in het Engelse Woodstock.
Hij en de andere Europese leiders ontmoeten bovendien koning Charles III tijdens deze vierde top van de Europese Politieke Gemeenschap.
De Europese Politieke Gemeenschap (EPG) bestaat sinds twee jaar. Het idee kwam van de Franse president Emmanuel Macron. Het forum komt elk half jaar bijeen. Het idee is dat de hoogste Europese leiders elkaar hier spreken om te netwerken zonder dat dit per se tot strakke afspraken moet leiden, zoals bij de EU-toppen. Ook zitten in dit forum niet alleen EU-landen, maar ook Europese landen als Oekraïne, die misschien in de toekomst EU-lid worden.
De eerste top van de EPG was in Praag. Daarna is de top elk half jaar afwisselend in een EU-land of niet-EU land geweest. De organiserende landen kiezen tot nu toe een prestigieuze locatie, zoals vorig jaar in het Spaanse Granada. De locatie is nu Blenheim Palace in Oxfordshire, de thuisbasis van de hertogen van Marlborough en de geboorteplaats van Winston Churchill.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
31 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
5 uur geleden