Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense president op Europese top voor veiligheidsgaranties

Oekraïense president op Europese top voor veiligheidsgaranties

WOODSTOCK (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal met Europese partners onder meer nieuwe overeenkomsten sluiten over militaire hulp, heeft Zelensky laten weten op X. Dat meldde Zelensky donderdag na aankomst op een grote top van Europese staatshoofden en regeringsleiders in het Engelse Woodstock.

Hij en de andere Europese leiders ontmoeten bovendien koning Charles III tijdens deze vierde top van de Europese Politieke Gemeenschap.

De Europese Politieke Gemeenschap (EPG) bestaat sinds twee jaar. Het idee kwam van de Franse president Emmanuel Macron. Het forum komt elk half jaar bijeen. Het idee is dat de hoogste Europese leiders elkaar hier spreken om te netwerken zonder dat dit per se tot strakke afspraken moet leiden, zoals bij de EU-toppen. Ook zitten in dit forum niet alleen EU-landen, maar ook Europese landen als Oekraïne, die misschien in de toekomst EU-lid worden.

De eerste top van de EPG was in Praag. Daarna is de top elk half jaar afwisselend in een EU-land of niet-EU land geweest. De organiserende landen kiezen tot nu toe een prestigieuze locatie, zoals vorig jaar in het Spaanse Granada. De locatie is nu Blenheim Palace in Oxfordshire, de thuisbasis van de hertogen van Marlborough en de geboorteplaats van Winston Churchill.

Meer uit Buitenland

Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

25 minuten geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

1 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

1 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

1 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

3 uur geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

7 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

8 uur geleden