Oekraïense president dient Musk van repliek na vredesplan
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft Tesla-topman Musk op de hak genomen. Zelenski stelde zijn volgers op Twitter de vraag of ze de Elon Musk die Oekraïne steunt leuker vinden of de Elon Musk die Rusland steunt. Daarmee reageerde de Oekraïense leider op een tweetal peilingen die Musk eerder op de berichtendienst plaatste.
In een eerste reeks tweets stelde Musk dat de Krim Russisch zou blijven en dat de inwoners van de vier door Rusland geannexeerde gebieden in Oost-Oekraïne zich opnieuw zouden mogen uitspreken of ze bij Rusland willen horen. Die nieuwe referenda zouden dan door de Verenigde Naties moeten worden georganiseerd. Volgens de Tesla-topman zou een vredesdeal tussen Rusland en Oekraïne er vermoedelijk zo uit komen te zien en hij vroeg zijn volgers wat zij daarvan vonden.
Na veel kritiek kwam de miljardair met een nieuwe peiling op Twitter. Hij vroeg zijn volgers ditmaal wat ze vonden van het plan om de inwoners van de vier geannexeerde regio's en de Krim zich in referenda uit te laten spreken of ze bij Rusland of bij Oekraïne willen horen. Ook dat leverde Musk kritiek op.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
8 uur geleden