Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense premier houdt Rusland verantwoordelijk voor coupplan

Oekraïense premier houdt Rusland verantwoordelijk voor coupplan

KIEV (ANP/RTR) - De premier van Oekraïne houdt buurland Rusland verantwoordelijk voor een vermeend complot om de regering in Kiev omver te werpen. Denys Sjmygal zei tijdens een bezoek aan Brussel dat Moskou "absoluut" achter het plan zit.

Rusland en Oekraïne liggen al jaren met elkaar overhoop. Premier Sjmygal zei dat zijn land mede omdat het lid wil worden van de EU het doelwit is van Russische agressie. Rusland is inmiddels weer bezig met een troepenopbouw in het grensgebied. Dat was voor NAVO-topman Jens Stoltenberg aanleiding om dinsdag nog eens te herhalen dat een "hoge prijs" betaald zal worden bij een aanval op Oekraïne.

De Oekraïense president Volodimir Zelenski, de politieke baas van Sjmygal, zei vorige week dat een plan was ontdekt om begin december een staatsgreep te plegen. Dat zou naar voren zijn gekomen uit afgeluisterde gesprekken. Zelenski gaf weinig details vrij over het vermeende complot en wilde toen ook niet zeggen of Rusland daar iets mee te maken had.

Meer uit Buitenland

Iran sluit Straat van Hormuz weer volgens leger

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.

15 minuten geleden
Iran opent deel luchtruim in oosten van het land

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open.

31 minuten geleden
Konvooi tankers gesignaleerd bij tocht door Straat van Hormuz

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.

1 uur geleden
Trump: bestand met Iran kan zonder akkoord vóór woensdag eindigen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.

3 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na 'harde knal' onder brug in Duitsland

VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.

6 uur geleden
Parlement Iran: Straat van Hormuz sluit bij aanhouden VS-blokkade

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.

7 uur geleden
UNICEF: Israël doodde twee watertruckchauffeurs in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.

7 uur geleden