Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense premier denkt genoeg wederopbouwgeld te krijgen in VK

Oekraïense premier denkt genoeg wederopbouwgeld te krijgen in VK

LONDEN (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal rekent erop dat de internationale wederopbouwconferentie in Londen genoeg zal opleveren om de wederopbouwkosten voor een jaar te kunnen dekken. Daar is volgens de Oekraïense regering 6,5 miljard dollar (5,9 miljard euro) voor nodig. Hij zegt nog niet te weten hoe ver hij van dat doel verwijderd is.

Het is donderdag de tweede en laatste dag van de wederopbouwconferentie. Daar werden al miljarden toegezegd, zij het niet per se voor het komende jaar. Het Verenigd Koninkrijk beloofde 2,7 miljard euro over drie jaar, de Europese Commissie garanties ter waarde van 10 miljard en de Verenigde Staten een bedrag van 1,2 miljard. Landen vinden eigenlijk dat Rusland moet opdraaien voor de kosten van de invasie.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: EU-top gaat over onder ogen zien van de realiteit

STRAATSBURG (ANP) - De EU-top van donderdag gaat over het "onder ogen zien van de huidige realiteit", zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een toespraak in het Europees Parlement. "De realiteit van een wereld die gevaarlijk en op transacties gebaseerd is geworden."

39 minuten geleden
Schoolgenoten vragen Farage om excuses voor racisme in schooltijd

LONDEN (ANP) - Een groep mensen die met de rechts-populistische Nigel Farage op school heeft gezeten, heeft de Britse politicus opgeroepen om zijn excuses aan te bieden voor de racistische en antisemitische opmerkingen die hij in die tijd heeft gemaakt. 26 voormalige schoolgenoten hebben daartoe een open brief aan hem ondertekend, schrijft The Guardian.

54 minuten geleden
Schutter Bondi Beach aangeklaagd voor onder meer terrorisme

SYDNEY (ANP/RTR) - De politie in de Australische deelstaat New South Wales heeft de man aangeklaagd die samen met zijn vader het vuur opende op een joods evenement op Bondi Beach in Sydney. De vader werd bij de aanslag doodgeschoten, de zoon raakte zwaargewond. De zoon wordt beschuldigd van 59 misdrijven, waaronder een terroristische daad.

3 uur geleden
Trump: kosten balzaal Witte Huis mogelijk 400 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.

4 uur geleden
Trump: volledige blokkade gesanctioneerde olietankers Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.

5 uur geleden
Parlement Curaçao wil hulp Nederland voor veiliger luchtverkeer

WILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.

5 uur geleden
Israël weigert Canadese parlementsleden toegang tot Westoever

AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".

9 uur geleden