Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense oud-president Porosjenko wil meedoen met verkiezingen

Oekraïense oud-president Porosjenko wil meedoen met verkiezingen

KYIV (ANP) - De voormalige president van Oekraïne, Petro Porosjenko, is van plan zich kandidaat te stellen bij de volgende presidentsverkiezingen. Dat zei Porosjenko dinsdag in een interview met Al Jazeera. Porosjenko heeft nog altijd een aanzienlijke aanhang in Oekraïne, vooral onder mensen die ontevreden zijn over het oorlogsbeleid van de huidige president, Volodymyr Zelensky.

De presidentsverkiezingen in Oekraïne zouden op 31 maart 2024 plaatsvinden, maar werden afgelast vanwege de staat van beleg en algemene mobilisatie sinds de inval van Rusland. Zelensky verklaarde dat het voor verkiezingen nu "niet het juiste moment" is. Ook Porosjenko vindt dat voor verkiezingen eerst de oorlog met Rusland moet worden "gewonnen", zei hij tegen Al Jazeera.

Porosjenko, een van de rijkste mensen van Oekraïne, was van 2014 tot 2019 president van het land. In 2019 verloor hij de verkiezingen van Zelensky. Na zijn presidentschap werd Porosjenko aangeklaagd om verraad. Hij zou betrokken zijn geweest bij de verkoop van grote hoeveelheden steenkool. Dat geld zou gebruikt zijn voor de financiering van door Rusland gesteunde separatisten die in 2014 en 2015 in Oost-Oekraïne vochten met regeringstroepen en nationalistische milities.

De nu 56-jarige oud-president heeft steeds volgehouden dat die aanklachten politiek gemotiveerd zijn. De rechtszaak tegen hem ligt stil nu de oorlog met Rusland prioriteit heeft.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

5 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

7 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

7 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

7 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

9 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

9 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

10 uur geleden