Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense onderminister ontslagen na ruzie over wapenaankoop

Oekraïense onderminister ontslagen na ruzie over wapenaankoop

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering heeft onderminister Dmytro Klimenkov van Defensie ontslagen. Hij was verantwoordelijk voor de aankoop van wapens, maar defensieminister Roestem Oemjerov uitte afgelopen week onvrede over zijn aanpak.

Klimenkov stond aan het hoofd van de Defensie Inkoopdienst, die was opgericht om de aankoop van wapens te stroomlijnen. Eerder waren er berichten over verspilling en zelfs corruptie met overheidsgeld. De nieuwe dienst moest zorgen voor meer coördinatie en transparantere aankopen.

Maar Oemjerov klaagde vrijdag dat de inkoop van de krijgsmacht nu te zichtbaar is voor het publiek en noemde de inkoopdienst "een soort Amazon". Aangezien het Oekraïense leger een oorlog uitvecht tegen Rusland, wil de minister van Defensie verbergen welk materiaal de troepen ter beschikking hebben. Bovendien zouden te weinig wapens worden geleverd aan de militairen aan de frontlinie, aldus Oemjerov. De dienst beweert juist "aanzienlijke progressie" te hebben geboekt.

Wapenleveringen

Afgelopen week werd ook het contract van de directeur van de inkoopdienst, Maryna Bezroekova, al niet verlengd. Zij stond bekend als een hervormer en haar aanstelling was afgelopen jaar door westerse landen goedkeurend ontvangen.

Anticorruptieactivisten hebben de maatregelen van Oemjerov bekritiseerd, schrijft The Kyiv Independent. Ook leden van de regeringspartij van president Volodymyr Zelensky zijn kritisch, met name omdat ze vrezen dat deze ruzie de wapenleveringen van bondgenoten in gevaar kan brengen, omdat er onzekerheid zou kunnen ontstaan over contracten.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

6 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

7 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

8 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

8 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

9 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

9 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

11 uur geleden