
Oekraïense minister zegt dat 'gezamenlijke overwinning' nadert
PHNOM PENH (ANP/AFP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Kuleba zegt dat het Westen onderweg is naar een "gezamenlijke overwinning" op Rusland. Hij roemt de militaire hulp die het Westen Oekraïne biedt als een belangrijke voorwaarde voor de herovering van de stad Cherson.
Cherson was de eerste grote stad die na de invasie in februari in Russische handen viel. "Er waren maar weinig mensen die geloofden dat Oekraïne het zou overleven", zei Kuleba tijdens een ontmoeting met zijn Amerikaanse ambtgenoot Antony Blinken in de marge van de Zuidoost-Aziatische top ASEAN in Cambodja.
"Alleen samen kunnen we de overhand krijgen en Rusland Oekraïne uitschoppen. We zijn op weg. Dit gaat gebeuren en onze overwinning zal onze gezamenlijke overwinning zijn - de overwinning van alle landen ter wereld die van vrede houden."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Huis van Afgevaardigden van het Amerikaanse Congres heeft nipt een omvangrijk belastingvoorstel goedgekeurd. De plannen kunnen de staatsschuld de komende tien jaar met biljoenen dollars laten stijgen.
5 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - De gezondheidsminister van de Palestijnse Autoriteit zegt dat de afgelopen dagen 29 kinderen en ouderen in Gaza zijn overleden door oorzaken "gerelateerd aan ondervoeding". Minister Majed Abu Ramadan vreest dat veel meer kinderen zullen sterven als de humanitaire hulp aan de Gazastrook niet wordt opgeschaald.
36 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan wil dat Syrië zorgt voor de uitvoering van een overeenkomst met de door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF). Die moeten opgaan in een nieuw landelijk veiligheidsapparaat nu het regime van dictator Bashar al-Assad is verdreven.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister Bruno Retailleau heeft de politie gevraagd om een aanscherping van de beveiliging bij Joodse locaties. Het besluit komt nadat in de Verenigde Staten twee Israëlische ambassademedewerkers zijn doodgeschoten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben deze week 55 mannen opgepakt bij een optreden tegen een vermeend pedofielennetwerk. Ze worden verdacht van het bezitten, verspreiden en bekijken van beelden van "kinderen onder de 10 jaar", meldt de Franse overheidsdienst OFMIN. Onder de verdachten zijn een priester, een medische hulpverlener en een muziekdocent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassade in Nederland is "diep geschokt en bedroefd" door een schietpartij in de Verenigde Staten waarbij twee Israëlische ambassademedewerkers omkwamen. De ambassade noemt het op X een "laffe aanslag".
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft Andrej Mordvitsjov benoemd tot het nieuwe hoofd van de landstrijdkrachten. De minister van Defensie noemde hem een "ervaren officier die zijn talent als militair bevelhebber heeft laten zien tijdens de speciale militaire operatie", schrijft de krant van de Russische krijgsmacht.
3 uur geleden