Oekraïense minister over Russisch oorlogsgeweld: genocide
LONDEN (ANP) - Volgens de Oekraïense minister voor Europese en Euro-Atlantische Integratie Olga Stefanisjina, tevens vicepremier, kan er geen twijfel over bestaan: het Russisch oorlogsgeweld in haar land komt ontegenzeggelijk neer op volkerenmoord. Dat zei ze zondag in een interview met de Britse zender SkyNews.
Op de vraag of ze gelooft dat de invasietroepen zich schuldig maken aan genocide, zei Stefanisjina: "Dat is geen vraag, dat is simpelweg de realiteit waarmee we allemaal te maken hebben". De Oekraïense politica en advocaat voegde er nog aan toe dat het Openbaar Ministerie inmiddels al 2000 onderzoeken heeft lopen tegen Russische militairen wegens vrijwel het hele scala van mogelijke oorlogsmisdaden, waaronder verkrachting en moord.
Stefanisjina vertelde "gruwelijke verhalen" te hebben gehoord over de wreedheden tegen met name vrouwen in Oekraïne. "Iedere soldaat die zo iets op zijn geweten heeft, zal daarvoor verantwoordelijk worden gesteld". Over de situatie in Oekraïne is ze pessimistisch. "Het wordt met de dag erger. Het aantal slachtoffers onder burgers is veel groter dan in het Oekraïense leger".
Over de reactie van haar landgenoten toonde ze zich echter optimistisch. "Het is absolute noodzaak dat niemand gewend raakt aan de oorlog. We staan rechtop, we verzetten ons en we zullen sterker worden. Oekraïne biedt net zolang weerstand als nodig is om ervoor te zorgen dat er geen terreur, geen genocide meer plaats heeft in het land in de 21e eeuw."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
7 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
8 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
12 uur geleden