Oekraïense legerleider: Rusland wilde vanuit Koersk binnenvallen
KYIV (ANP) - Voordat Oekraïne de Russische regio Koersk binnenviel, was Rusland juist van plan om vanuit die regio een nieuw offensief in Oekraïne te starten, zegt de Oekraïense legerleider Oleksandr Syrsky tegen CNN. Volgens hem heeft Oekraïne dat door de verrassingsaanval weten te voorkomen.
Syrsky noemt de operatie op Russisch grondgebied een succes. "Het heeft de dreiging van een vijandelijk offensief verkleind. We hebben de gevechten verplaatst naar het gebied van de vijand, zodat ze daar kunnen voelen wat wij elke dag voelen."
Een van de doelen van de inval in Koersk was ook om de druk weg te nemen van andere delen van de frontlinie in Oost-Oekraïne. Volgens Syrsky is dat gelukt, omdat Rusland tienduizenden militairen heeft moeten verplaatsen.
De afgelopen weken stond Oekraïne vooral onder druk in de buurt van Pokrovsk, een belangrijk logistiek knooppunt in de Donbas. Maar ook daar merken ze volgens Syrsky dat de druk is afgenomen. "De afgelopen zes dagen is de vijand geen meter verder gekomen in de richting van Pokrovsk. Met andere woorden, onze strategie werkt."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Franse Hof van Beroep heeft de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het misbruik van EU-geld. Als onderdeel van haar straf mag ze zich 45 maanden niet verkiesbaar stellen, waarvan 30 voorwaardelijk.
22 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De belangrijkste verdachte van de bomaanslag in Monaco is dood, meldt de Oekraïense hoofdaanklager. Anastasiia Berezovska is doodgeschoten, staat in een persverklaring. De dood van de 39-jarige vrouw was eerder al gemeld door Oekraïense media.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz heeft de NAVO-bondgenoten opgeroepen om alle beperkingen op de wapenhandel met Turkije op te heffen. Het gastland van de NAVO-top hoopt deze bijeenkomst aan te kunnen grijpen om bijvoorbeeld het verbod op de aankoop van Amerikaanse F-35's weg te nemen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel geeft toe dat het nieuwe grenscontrolesysteem EES nog niet overal goed werkt. Vooral op drukke vliegvelden lopen de wachtrijen op bepaalde uren door het Entry/Exit System (EES) behoorlijk op. Bij twintig grensovergangen zijn er serieuze problemen, zeggen betrokken EU-ambtenaren. De Europese Commissie wil niet zeggen om welke het gaat.
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Duitse rechts-extremist Marla Svenja Liebich kan door Tsjechië aan Duitsland worden overgeleverd. Dat besloot een Tsjechisch gerechtshof na een juridische strijd die internationaal aandacht kreeg.
1 uur geledenANKARA (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de defensie-industrie opgeroepen om "meer risico te nemen". Hij verklaarde op de NAVO-top in Ankara dat lidstaten structureel bereid zijn om meer geld uit te geven aan defensie, maar dat zou alleen mogelijk zijn als de industrie ook opschaalt. "Ik vraag jullie om een sprong te wagen."
1 uur geledenKYIV (ANP) - De vrouw die wordt gezocht voor een recente aanslag in Monaco is dood aangetroffen bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat zeggen bronnen bij de opsporingsdiensten tegen de Oekraïense nieuwssite Ukrainska Pravda.
2 uur geleden