Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense leger lijkt helemaal uit centrum Bachmoet verdreven

Oekraïense leger lijkt helemaal uit centrum Bachmoet verdreven

LONDEN/BACHMOET (ANP/RTR) - De Oekraïense strijdkrachten lijken uit het centrum van de fel omstreden stad Bachmoet te zijn verdreven. Waarnemers van het Britse ministerie van Defensie berichtten dat Russische troepen en milities de westelijke oever van de rivier de Bachmoetovka helemaal hebben ingenomen. Het centrum van de stad ligt daar, tussen de rivier en de spoorweg in. De Russen staan volgens sommige waarnemers inmiddels al vlak bij het station.

Bachmoet of Artemovsk in het Russisch is al geruime tijd vrijwel ingesloten. De bevoorrading van Oekraïense troepen is vrijwel uitsluitend mogelijk over een weg van Bachmoet naar het 10 kilometer westelijker gelegen Tsjasiv Jar. Maar die aanvoerroute dreigt volgens de Britse waarnemers voor de Oekraïners circa 4 kilometer ten noordwesten van de stad verloren te gaan door de opmars van Russische troepen en/of de huurlingen van de Wagner Groep.

Aan het begin van de week meldde de huurlingengroep al dat ze het gemeentehuis hadden ingenomen. Kyiv zei dat nog om het pand werd gevochten. Het stadhuis staat in het centrum circa 300 meter van de rivier en een kilometer van het station. Ten westen van de spoorlijn zijn nog buitenwijken in handen van de Oekraïners. Kyiv noemt de situatie in Bachmoet "moeilijk".

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de circa elf maanden durende slag om Bachmoet altijd beklemtoond dat Bachmoet hoe dan ook wordt verdedigd en de troepen er niet terugtrekken. Maar deze week zei hij op bezoek in Polen dat "de generaals ter plekke de juiste beslissing zullen nemen indien de stad omsingeld dreigt te worden".

Meer uit Buitenland

WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

1 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

3 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

4 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

8 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

12 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

13 uur geleden