Oekraïense leger lijkt helemaal uit centrum Bachmoet verdreven
LONDEN/BACHMOET (ANP/RTR) - De Oekraïense strijdkrachten lijken uit het centrum van de fel omstreden stad Bachmoet te zijn verdreven. Waarnemers van het Britse ministerie van Defensie berichtten dat Russische troepen en milities de westelijke oever van de rivier de Bachmoetovka helemaal hebben ingenomen. Het centrum van de stad ligt daar, tussen de rivier en de spoorweg in. De Russen staan volgens sommige waarnemers inmiddels al vlak bij het station.
Bachmoet of Artemovsk in het Russisch is al geruime tijd vrijwel ingesloten. De bevoorrading van Oekraïense troepen is vrijwel uitsluitend mogelijk over een weg van Bachmoet naar het 10 kilometer westelijker gelegen Tsjasiv Jar. Maar die aanvoerroute dreigt volgens de Britse waarnemers voor de Oekraïners circa 4 kilometer ten noordwesten van de stad verloren te gaan door de opmars van Russische troepen en/of de huurlingen van de Wagner Groep.
Aan het begin van de week meldde de huurlingengroep al dat ze het gemeentehuis hadden ingenomen. Kyiv zei dat nog om het pand werd gevochten. Het stadhuis staat in het centrum circa 300 meter van de rivier en een kilometer van het station. Ten westen van de spoorlijn zijn nog buitenwijken in handen van de Oekraïners. Kyiv noemt de situatie in Bachmoet "moeilijk".
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in de circa elf maanden durende slag om Bachmoet altijd beklemtoond dat Bachmoet hoe dan ook wordt verdedigd en de troepen er niet terugtrekken. Maar deze week zei hij op bezoek in Polen dat "de generaals ter plekke de juiste beslissing zullen nemen indien de stad omsingeld dreigt te worden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.
44 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
1 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
3 uur geleden