Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense leger: hele regio rond Kiev 'bevrijd van vijand'

Oekraïense leger: hele regio rond Kiev 'bevrijd van vijand'

KIEV (ANP/DPA) - Russische troepen hebben zich volgens het Oekraïense ministerie van Defensie uit de regio rond de hoofdstad Kiev teruggetrokken of zijn teruggedrongen. "Irpin, Boetsja en Hostomel en de hele regio Kiev - bevrijd van de vijand", schreef viceminister van Defensie Anna Maljar zaterdagavond op Twitter.

De Britse geheime dienst en een adviseur van de Oekraïense president Volodimir Zelenski hadden eerder zaterdag al bericht over de terugtrekking van de Russen in het noordwesten van Kiev. Oekraïense troepen zouden al meer dan dertig steden en dorpen rond Kiev hebben heroverd. Een paar dagen geleden meldde de Russische militaire top dat het zijn aanvallen wilde concentreren op het oosten (Donbas-regio) en het zuiden van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Prins Laurent erkent kind met zangeres Wendy Van Wanten

BRUSSEL (ANP) - De Belgische prins Laurent heeft erkend dat hij een zoon heeft met Iris Vandenkerckhove, beter bekend als zangeres Wendy Van Wanten. Dat meldde de broer van koning Filip dinsdag aan het Belgische persbureau Belga.

24 minuten geleden
Israël bevestigt aanval op Hamasleiders na explosies in Doha

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een gerichte aanval uitgevoerd op Hamasleiders in Golfstaat Qatar. Dat meldt een Israëlische functionaris aan persbureau Reuters. In hoofdstad Doha zijn explosies gehoord.

57 minuten geleden
Hamas eist dodelijke aanslag in Jeruzalem op

JERUZALEM (ANP) - De gewapende tak van Hamas heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke aanslag maandag in Jeruzalem. Door de schietpartij vielen zeker zes doden en raakten meerdere personen zwaargewond.

1 uur geleden
Spanje weert Israëlische ministers en ziet ruzie verder oplopen

MADRID (ANP) - Spanje ruziet verder met Israël en weert twee ultrarechtse Israëlische ministers. Het Spaanse inreisverbod voor de omstreden Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich volgt op een dag van strafmaatregelen en harde woorden over en weer.

1 uur geleden
Polen sluit grens met Belarus om militaire oefening met Rusland

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat donderdag om middernacht zijn grens met Belarus sluiten. Hiertoe is besloten wegens de gezamenlijke militaire oefeningen van Rusland en Belarus die in het buurland plaatsvinden, aldus premier Donald Tusk.

1 uur geleden
Varkenskoppen achtergelaten bij moskeeën in en rond Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - In de regio Parijs zijn minstens negen varkenskoppen achtergelaten bij moskeeën. Het is niet duidelijk wie ze daar heeft geplaatst en waarom. Varkensvlees wordt in de islam als onrein beschouwd.

2 uur geleden
Aanklager bij ICC: misdaden Kony worden nog steeds gevoeld

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - De misdaden waar Joseph Kony van is beschuldigd, worden na twee decennia nog steeds gevoeld. Dat betoogde aanklager Mame Mandiaye Niang bij het Internationaal Strafhof in Den Haag, dat zich buigt over de aanklachten tegen de nog voortvluchtige Oegandese rebellenleider.

2 uur geleden