Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense hulporganisatie: 30 kinderen teruggehaald uit Rusland

Oekraïense hulporganisatie: 30 kinderen teruggehaald uit Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rond de dertig Oekraïense kinderen die naar Rusland waren gedeporteerd, zijn weer teruggehaald naar Oekraïne. De Oekraïense hulporganisatie Save Ukraine maakte dat zaterdag bekend.

De kinderen waren afkomstig uit de noordoostelijke regio Charkiv en zuidelijke regio Cherson en zijn tijdens de oorlog door de Russen meegenomen. Met de hulp van Save Ukraine zijn familieleden van de kinderen erin geslaagd om ze in Rusland op te sporen en mee terug te nemen.

Mykola Kuleba van Save Ukraine meldde dat het om de vijfde reddingsoperatie gaat van de organisatie. "Het was speciaal vanwege het aantal kinderen dat we konden terugbrengen en vanwege de complexiteit." De kinderen zaten in wat de Russen zomerkampen noemen. Sommige kinderen waren volgens Kuleba de afgelopen vijf maanden vijf keer naar een andere locatie in Rusland verhuisd.

Strafhof

Volgens Kyiv zijn sinds de invasie naar schatting 19.500 kinderen naar Rusland gedeporteerd. Vorige maand vaardigde het Internationaal Strafhof in Den Haag een arrestatiebevel uit tegen de Russische president Vladimir Poetin en de Russische kinderrechtencommissaris Maria Lvova-Belova vanwege de illegale deportatie van Oekraïense kinderen.

Rusland weerspreekt de beschuldigingen. Lvova-Belova stelt dat er altijd gehandeld is in het belang van het kind en dat er - voor zover dat kon - altijd toestemming is gevraagd aan ouders of voogden.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

20 minuten geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

5 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

5 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

6 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

6 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

7 uur geleden
Kallas spreekt Hongaarse minister aan op lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.

7 uur geleden