Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense hulporganisatie: 30 kinderen teruggehaald uit Rusland

Oekraïense hulporganisatie: 30 kinderen teruggehaald uit Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rond de dertig Oekraïense kinderen die naar Rusland waren gedeporteerd, zijn weer teruggehaald naar Oekraïne. De Oekraïense hulporganisatie Save Ukraine maakte dat zaterdag bekend.

De kinderen waren afkomstig uit de noordoostelijke regio Charkiv en zuidelijke regio Cherson en zijn tijdens de oorlog door de Russen meegenomen. Met de hulp van Save Ukraine zijn familieleden van de kinderen erin geslaagd om ze in Rusland op te sporen en mee terug te nemen.

Mykola Kuleba van Save Ukraine meldde dat het om de vijfde reddingsoperatie gaat van de organisatie. "Het was speciaal vanwege het aantal kinderen dat we konden terugbrengen en vanwege de complexiteit." De kinderen zaten in wat de Russen zomerkampen noemen. Sommige kinderen waren volgens Kuleba de afgelopen vijf maanden vijf keer naar een andere locatie in Rusland verhuisd.

Strafhof

Volgens Kyiv zijn sinds de invasie naar schatting 19.500 kinderen naar Rusland gedeporteerd. Vorige maand vaardigde het Internationaal Strafhof in Den Haag een arrestatiebevel uit tegen de Russische president Vladimir Poetin en de Russische kinderrechtencommissaris Maria Lvova-Belova vanwege de illegale deportatie van Oekraïense kinderen.

Rusland weerspreekt de beschuldigingen. Lvova-Belova stelt dat er altijd gehandeld is in het belang van het kind en dat er - voor zover dat kon - altijd toestemming is gevraagd aan ouders of voogden.

Meer uit Buitenland

Iran en VS beginnen aan overleg over Iraans atoomprogramma

MUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.

1 uur geleden
Denemarken voldoet nu al aan NAVO-bestedingsafspraak

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.

1 uur geleden
Russische topmilitair neergeschoten in Moskou, ligt in ziekenhuis

MOSKOU (ANP/AFP) - In Moskou is een Russische topmilitair neergeschoten. Volgens de Russische onderzoekscommissie, die de leiding heeft over onderzoeken naar zware misdaden, is luitenant-generaal Vladimir Aleksejev naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk hoe ernstig zijn verwondingen zijn.

1 uur geleden
Trump wil Dulles Airport en Penn Station naar hem vernoemen

WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Leger VS: twee drugssmokkelaars gedood bij aanval op boot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.

5 uur geleden
Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

7 uur geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

11 uur geleden