Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense hulporganisatie: 30 kinderen teruggehaald uit Rusland

Oekraïense hulporganisatie: 30 kinderen teruggehaald uit Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rond de dertig Oekraïense kinderen die naar Rusland waren gedeporteerd, zijn weer teruggehaald naar Oekraïne. De Oekraïense hulporganisatie Save Ukraine maakte dat zaterdag bekend.

De kinderen waren afkomstig uit de noordoostelijke regio Charkiv en zuidelijke regio Cherson en zijn tijdens de oorlog door de Russen meegenomen. Met de hulp van Save Ukraine zijn familieleden van de kinderen erin geslaagd om ze in Rusland op te sporen en mee terug te nemen.

Mykola Kuleba van Save Ukraine meldde dat het om de vijfde reddingsoperatie gaat van de organisatie. "Het was speciaal vanwege het aantal kinderen dat we konden terugbrengen en vanwege de complexiteit." De kinderen zaten in wat de Russen zomerkampen noemen. Sommige kinderen waren volgens Kuleba de afgelopen vijf maanden vijf keer naar een andere locatie in Rusland verhuisd.

Strafhof

Volgens Kyiv zijn sinds de invasie naar schatting 19.500 kinderen naar Rusland gedeporteerd. Vorige maand vaardigde het Internationaal Strafhof in Den Haag een arrestatiebevel uit tegen de Russische president Vladimir Poetin en de Russische kinderrechtencommissaris Maria Lvova-Belova vanwege de illegale deportatie van Oekraïense kinderen.

Rusland weerspreekt de beschuldigingen. Lvova-Belova stelt dat er altijd gehandeld is in het belang van het kind en dat er - voor zover dat kon - altijd toestemming is gevraagd aan ouders of voogden.

Meer uit Buitenland

Zelensky ziet 'belangrijke stappen' bij onderhandelingen Genève

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.

28 minuten geleden
Kremlin: nog geen plannen voor ontmoeting met onderhandelaars VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat er nog geen plannen zijn voor een ontmoeting met Amerikaanse onderhandelaars over het vredesplan voor Oekraïne. Het Kremlin is niet op de hoogte gehouden van de uitkomst van vredesonderhandelingen op zondag in Genève, aldus Peskov.

29 minuten geleden
Costa: eensgezind standpunt EU over vrede Oekraïne is cruciaal

LUANDA (ANP) - "Een eensgezind en gecoördineerd EU-standpunt is essentieel voor een goede uitkomst van vredesonderhandelingen", benadrukt voorzitter van de EU-leiders António Costa. "Voor Oekraïne en voor Europa", schrijft hij op X.

40 minuten geleden
Parlementsvoorzitter Oekraïne: rode lijn bij opgeven van gebied

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.

1 uur geleden
Hoogste aanklager Spanje treedt af na zaak over lekken informatie

MADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.

1 uur geleden
Hongarije roept Europa op 'rationeel' 28-puntenplan te steunen

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

2 uur geleden
Vliegveld Vilnius weer open na nieuwe incidenten smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".

2 uur geleden