Oekraïense hulporganisatie: 30 kinderen teruggehaald uit Rusland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rond de dertig Oekraïense kinderen die naar Rusland waren gedeporteerd, zijn weer teruggehaald naar Oekraïne. De Oekraïense hulporganisatie Save Ukraine maakte dat zaterdag bekend.
De kinderen waren afkomstig uit de noordoostelijke regio Charkiv en zuidelijke regio Cherson en zijn tijdens de oorlog door de Russen meegenomen. Met de hulp van Save Ukraine zijn familieleden van de kinderen erin geslaagd om ze in Rusland op te sporen en mee terug te nemen.
Mykola Kuleba van Save Ukraine meldde dat het om de vijfde reddingsoperatie gaat van de organisatie. "Het was speciaal vanwege het aantal kinderen dat we konden terugbrengen en vanwege de complexiteit." De kinderen zaten in wat de Russen zomerkampen noemen. Sommige kinderen waren volgens Kuleba de afgelopen vijf maanden vijf keer naar een andere locatie in Rusland verhuisd.
Strafhof
Volgens Kyiv zijn sinds de invasie naar schatting 19.500 kinderen naar Rusland gedeporteerd. Vorige maand vaardigde het Internationaal Strafhof in Den Haag een arrestatiebevel uit tegen de Russische president Vladimir Poetin en de Russische kinderrechtencommissaris Maria Lvova-Belova vanwege de illegale deportatie van Oekraïense kinderen.
Rusland weerspreekt de beschuldigingen. Lvova-Belova stelt dat er altijd gehandeld is in het belang van het kind en dat er - voor zover dat kon - altijd toestemming is gevraagd aan ouders of voogden.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
17 minuten geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
43 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geleden