Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense gouverneur: 80 procent Loehansk onder controle Rusland

Oekraïense gouverneur: 80 procent Loehansk onder controle Rusland

MOSKOU (ANP/DPA) - Russische troepen bezetten momenteel 80 procent van de Oost-Oekraïense provincie Loehansk. De Oekraïense gouverneur Serhij Hajdaj meldt dat woensdagavond. Dinsdag liet hij al weten dat het Russische leger de stad Kreminna in de provincie veroverde.

Voor het begin van de Russische invasie in februari stond al zo'n 30 procent van het grondgebied in de provincie onder controle van pro-Russische separatisten. Rusland trok eind maart troepen terug rondom hoofdstad Kiev en begon afgelopen week een groot offensief in de regio Donbas, waar Loehansk onder valt.

Gouverneur Hajdaj meldt dat Popasna en Roebizjne in Loehansk momenteel "gedeeltelijk" door Russische troepen worden bezet, nadat het Oekraïense leger vorige week nog had gemeld dat Russische pogingen om die plaatsen in te nemen waren mislukt.

CNN heeft beelden die rondgaan op sociale media geverifieerd waarop te zien is dat Russische troepen het centrum van Roebizjne hebben ingenomen. Hoewel de Amerikaanse zender de echtheid van de video heeft bevestigd, wordt deze niet uitgezonden "omdat het gaat om een Russische propagandavideo".

Meer uit Buitenland

Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

54 minuten geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

2 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

3 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

6 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

7 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

7 uur geleden