Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense geheime dienst verspreidt 'gesprek Russen over dam'

Oekraïense geheime dienst verspreidt 'gesprek Russen over dam'

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense geheime dienst SBU heeft een korte geluidsopname verspreid waar een gesprek te horen zou zijn van twee Russen die zeggen dat Oekraïne niet de Nova Kachovka-dam heeft verwoest, maar de Russen wel. De SBU vermeldt niet om wie het zou gaan, alleen dat het "afgeluisterde gesprek" kort na de verwoesting van een deel van de cruciale stuwdam in de rivier de Dnipro zou zijn gevoerd tussen Russische militairen.

Een persoon zegt: "Zij (de Oekraïners) hebben geen aanval uitgevoerd. Dat was onze sabotage-eenheid. Die wilde angst aanjagen met de dam, maar dat is niet volgens plan verlopen. Ze hebben meer aangericht dan wat ze hadden gepland". De gesprekspartner uit zijn verbazing over de stelling van de man, omdat de Russen de dam sinds februari 2022 in handen hebben. De dam zorgt er mede voor dat het door de Russen ingelijfde schiereiland de Krim van voldoende water wordt voorzien.

Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de verwoesting van de dam in de rivier de Dnipro op 6 juni. De chef van de SBU, Vasyl Malyuk, stelt dat dit fragment aantoont dat de bezetters (de Russen) de dam hebben opgeblazen en een ramp in het zuiden van Oekraïne hebben veroorzaakt. Volgens Rusland is een deel van de dam verwoest door Oekraïense raketbeschietingen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt grote aanval, stroomuitval in Kyiv en Odesa

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.

20 minuten geleden
Zweden schaft extra wapens aan voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.

26 minuten geleden
Nederlandse verkenningsdrone-missie halfjaar langer in Roemenië

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.

1 uur geleden
Media: sluiting luchtruim El Paso door gebruik anti-dronelaser

EL PASO (ANP) - De sluiting woensdag van het luchtruim bij het Amerikaanse El Paso volgde op onenigheid tussen overheidsdiensten. Dat zeggen bronnen tegen media als CBS News en The New York Times. De grensbewakingsdienst zou een anti-dronelaser hebben ingezet zonder de luchtvaartautoriteiten voldoende tijd te geven om risico's voor het vliegverkeer in te schatten.

1 uur geleden
Nils veroorzaakt gevaarlijk weer en stroomuitval in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Noodweer leidt in het zuiden van Frankrijk tot problemen. 850.000 mensen zitten zonder stroom, meldt BFMTV op basis van energiebedrijf Enedis. Weerdienst Météo France waarschuwt dat lagedrukgebied Nils in grote delen van het land zorgt voor gevaarlijke situaties door harde wind, zware regenval en onweer.

1 uur geleden
Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

10 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

12 uur geleden