Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense geheime dienst ontdekt grote fraudezaak met wapens

Oekraïense geheime dienst ontdekt grote fraudezaak met wapens

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense geheime dienst SBU heeft een fraudezaak ontdekt met de aankoop van wapens voor het leger. Ambtenaren van het ministerie van Defensie en managers van wapenleverancier Lviv Arsenal hebben volgens SBU voor ongeveer veertig miljoen dollar (bijna 37 miljoen euro) ontvreemd.

In augustus 2022, zes maanden na het uitbreken van de oorlog met Rusland, sloten het defensieministerie en Lviv Arsenal een contract voor de levering van 100.000 mortiergranaten. De betaling werd vooraf gedaan en een deel van het geld werd overgemaakt naar buitenlandse rekeningen. De explosieven werden echter nooit geleverd.

Vijf mensen worden verdacht van betrokkenheid, een van hen is aangehouden toen hij probeerde de Oekraïense grens over te steken.

Corruptie binnen het leger ligt erg gevoelig. Het land probeert het moreel in oorlogstijd hoog te houden en wil graag toetreden tot de Europese Unie. Minister van Defensie Oleksiy Reznikov werd afgelopen september ontslagen om verschillende corruptiezaken binnen het ministerie, maar werd daarbij niet zelf genoemd. Hij zei het slachtoffer te zijn van een lastercampagne.

Meer uit Buitenland

Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

8 minuten geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

1 uur geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

1 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

2 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

3 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

3 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

3 uur geleden