Oekraïense drones vernielen Russisch wapendepot
VORONEZJ (ANP/AFP/RTR) - Oekraïense drones hebben in de nacht van zaterdag op zondag een Russisch munitiedepot vernield in de Russische regio Voronezj, die grenst aan het noordoosten van Oekraïne. Dat melden zowel Russische als Oekraïense bronnen.
Volgens de regionale Russische gouverneur Alexander Goesev werden "verschillende drones gedetecteerd en vernietigd door luchtverdedigingssystemen boven de regio Voronezj". De vallende brokstukken van de drones zouden op het depot terecht zijn gekomen. Het depot ligt op ongeveer 80 kilometer van de grens met Oekraïne.
Volgens bronnen bij de Oekraïense veiligheidsdiensten bereikten de drones succesvol hun doel en veroorzaakten ze een krachtige explosie. In het depot van 90.000 vierkante meter bevonden zich volgens Kyiv raketten, luchtafweergeschut en granaten voor tanks en andere artillerie.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
50 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.
1 uur geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
2 uur geleden