Oekraïense drones vernielen Russisch wapendepot
VORONEZJ (ANP/AFP/RTR) - Oekraïense drones hebben in de nacht van zaterdag op zondag een Russisch munitiedepot vernield in de Russische regio Voronezj, die grenst aan het noordoosten van Oekraïne. Dat melden zowel Russische als Oekraïense bronnen.
Volgens de regionale Russische gouverneur Alexander Goesev werden "verschillende drones gedetecteerd en vernietigd door luchtverdedigingssystemen boven de regio Voronezj". De vallende brokstukken van de drones zouden op het depot terecht zijn gekomen. Het depot ligt op ongeveer 80 kilometer van de grens met Oekraïne.
Volgens bronnen bij de Oekraïense veiligheidsdiensten bereikten de drones succesvol hun doel en veroorzaakten ze een krachtige explosie. In het depot van 90.000 vierkante meter bevonden zich volgens Kyiv raketten, luchtafweergeschut en granaten voor tanks en andere artillerie.
Meer uit Buitenland
FERMOSELLE (ANP/AFP) - Een natuurbrand in het westen van Spanje breidt zich snel uit. Volgens de lokale autoriteiten van Fermoselle, aan de grens met Portugal, is in 24 uur tijd 11.000 hectare afgebrand in het gebied.
11 minuten geledenCEUTA (ANP) - Duizenden migranten zijn donderdag de Spaanse Afrikaanse exclave Ceuta binnengetrokken, vooral via het strand en de zee, melden Spaanse media. Eerder was er sprake van zeker 1500 migranten in een paar dagen tijd. Lokale media wijten de nieuwe plotselinge golf donderdag aan het ontbreken van Marokkaanse grenswachters.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Rusland heeft waarschijnlijk een Noord-Koreaanse raket gebruikt bij een recente dodelijke aanval op Oekraïne, zeggen twee bronnen tegen persbureau Reuters. Als dat klopt, is het de eerste keer in bijna een jaar dat zo'n raket is ingezet.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische financiële inlichtingendienst Rosfinmonitoring heeft techondernemer Pavel Doerov op een lijst met extremisten en terroristen gezet. De oprichter van berichtendienst Telegram wordt gezocht in Rusland, waar hij wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan terrorisme.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO staat in nauw contact met de Poolse autoriteiten na de raketcrash van afgelopen nacht, meldt een woordvoerder van het militaire hoofdkantoor van de NAVO. De hoogste commandant van de NAVO, Alexus Grynkewich, heeft na het incident al gesproken met de Poolse legerleiding.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/DPA) - Het dodental na de uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1521. In het land zijn 3442 infecties vastgesteld sinds het eerste bekende ebolageval in april.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag nog eens 3,47 miljard euro aan Oekraïne uitgekeerd. Daarmee kan Oekraïne drones, raketten, straaljagers en luchtverdediging aanschaffen. Het is een deel van de 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne voor 2026 en 2027.
2 uur geleden