Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense delegatie vraagt in Seoul om wapenhulp

Oekraïense delegatie vraagt in Seoul om wapenhulp

SEOUL (ANP/RTR) - Een Oekraïense delegatie onder leiding van minister Rustem Umerov van Defensie bezoekt deze week Zuid-Korea om wapenhulp te vragen, melden diverse Aziatische media. Oekraïne wil de Zuid-Koreaanse wapens gebruiken in de oorlog met Rusland.

In oktober kondigde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Zuid-Koreaanse omroep KBS al aan dat hij een delegatie naar Seoul zou sturen voor wapenhulp, waaronder artillerie en luchtafweersystemen. Volgens de South China Morning Post ontmoet de Oekraïense delegatie woensdag al Zuid-Koreaanse functionarissen.

Zuid-Korea is een toonaangevende wapenproducent en staat onder druk van enkele westerse landen om Oekraïne te voorzien van wapens. Tot nu toe heeft het militaire materieel geleverd dat niet bedoeld is om mee aan te vallen, zoals mijnenruimingsapparatuur.

Meer uit Buitenland

Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

46 minuten geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

1 uur geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

1 uur geleden
Burgemeester Boedapest aangeklaagd voor organiseren pridemars

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

2 uur geleden
Poetin prijst Syrische ambtgenoot om herenigen van Syrië

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.

3 uur geleden
Trump waarschuwt burgemeester Minneapolis over immigratieacties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt de burgemeester van Minneapolis dat hij een "zeer ernstige schending van de wet" pleegt. Hij verwijst naar een bericht van burgemeester Jacob Frey op X waarin die schrijft dat zijn stad geen federale immigratiewetten gaat handhaven. Daar neemt Trump aanstoot aan.

3 uur geleden
Netanyahu bij begrafenis gijzelaar: vijand betaalt hoge prijs

MEITAR (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat de vijanden van zijn land een hoge prijs zullen betalen voor een aanval. Dat deed hij op de begrafenis van de laatste naar Israël teruggekeerde gijzelaar, agent Ran Gvili (24).

4 uur geleden