Oekraïense delegatie vraagt in Seoul om wapenhulp
SEOUL (ANP/RTR) - Een Oekraïense delegatie onder leiding van minister Rustem Umerov van Defensie bezoekt deze week Zuid-Korea om wapenhulp te vragen, melden diverse Aziatische media. Oekraïne wil de Zuid-Koreaanse wapens gebruiken in de oorlog met Rusland.
In oktober kondigde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Zuid-Koreaanse omroep KBS al aan dat hij een delegatie naar Seoul zou sturen voor wapenhulp, waaronder artillerie en luchtafweersystemen. Volgens de South China Morning Post ontmoet de Oekraïense delegatie woensdag al Zuid-Koreaanse functionarissen.
Zuid-Korea is een toonaangevende wapenproducent en staat onder druk van enkele westerse landen om Oekraïne te voorzien van wapens. Tot nu toe heeft het militaire materieel geleverd dat niet bedoeld is om mee aan te vallen, zoals mijnenruimingsapparatuur.
Meer uit Buitenland
DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Twintig handlangers van Jos Leijdekkers, ook bekend als Bolle Jos, zijn schuldig bevonden aan de invoer van 11 ton cocaïne uit Sierra Leone. De Dendermondse strafrechter heeft hen dinsdag celstraffen van achttien maanden tot tien jaar opgelegd. Ook legde de rechter boetes van 4000 tot 80.000 euro op. Een aantal drugscriminelen kreeg daarnaast een havenverbod.
50 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
9 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
9 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
11 uur geleden