Oekraïense delegatie vraagt in Seoul om wapenhulp
SEOUL (ANP/RTR) - Een Oekraïense delegatie onder leiding van minister Rustem Umerov van Defensie bezoekt deze week Zuid-Korea om wapenhulp te vragen, melden diverse Aziatische media. Oekraïne wil de Zuid-Koreaanse wapens gebruiken in de oorlog met Rusland.
In oktober kondigde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Zuid-Koreaanse omroep KBS al aan dat hij een delegatie naar Seoul zou sturen voor wapenhulp, waaronder artillerie en luchtafweersystemen. Volgens de South China Morning Post ontmoet de Oekraïense delegatie woensdag al Zuid-Koreaanse functionarissen.
Zuid-Korea is een toonaangevende wapenproducent en staat onder druk van enkele westerse landen om Oekraïne te voorzien van wapens. Tot nu toe heeft het militaire materieel geleverd dat niet bedoeld is om mee aan te vallen, zoals mijnenruimingsapparatuur.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
13 uur geleden