Oekraïense club Sjachtar wil forse schadevergoeding van FIFA
LAUSANNE (ANP/BELGA) - De Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk wil een schadevergoeding van 40 miljoen euro van de FIFA. De club zag vanwege de Russische inval in Oekraïne meerdere spelers vertrekken, vanwege aangepaste regelgeving door de wereldvoetbalbond. Op korte termijn komt er hierover een hoorzitting bij het internationaal sporttribunaal CAS in Lausanne.
Sjachtar vindt zich het slachtoffer van enkele maatregelen die de FIFA trof na de Russische invasie, onder meer door het voor spelers gemakkelijker te maken het land te verlaten. Volgens de club had dat tot gevolg dat meerdere internationals gratis vertrokken. Algemeen directeur Sergei Palkin schat het verlies door gemiste transfersommen en andere inkomsten op ongeveer 40 miljoen euro.
Dat bedrag wil Sjachtar verhalen op de FIFA, omdat die voor de tegenvallers verantwoordelijk zou zijn. De FIFA benadrukte eerder dat de maatregelen een onvermijdelijk gevolg waren van de situatie in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
39 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
1 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
18 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
22 uur geleden