Oekraïense club Sjachtar wil forse schadevergoeding van FIFA
LAUSANNE (ANP/BELGA) - De Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk wil een schadevergoeding van 40 miljoen euro van de FIFA. De club zag vanwege de Russische inval in Oekraïne meerdere spelers vertrekken, vanwege aangepaste regelgeving door de wereldvoetbalbond. Op korte termijn komt er hierover een hoorzitting bij het internationaal sporttribunaal CAS in Lausanne.
Sjachtar vindt zich het slachtoffer van enkele maatregelen die de FIFA trof na de Russische invasie, onder meer door het voor spelers gemakkelijker te maken het land te verlaten. Volgens de club had dat tot gevolg dat meerdere internationals gratis vertrokken. Algemeen directeur Sergei Palkin schat het verlies door gemiste transfersommen en andere inkomsten op ongeveer 40 miljoen euro.
Dat bedrag wil Sjachtar verhalen op de FIFA, omdat die voor de tegenvallers verantwoordelijk zou zijn. De FIFA benadrukte eerder dat de maatregelen een onvermijdelijk gevolg waren van de situatie in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
29 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
6 uur geleden