Oekraïense club Sjachtar wil forse schadevergoeding van FIFA
LAUSANNE (ANP/BELGA) - De Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk wil een schadevergoeding van 40 miljoen euro van de FIFA. De club zag vanwege de Russische inval in Oekraïne meerdere spelers vertrekken, vanwege aangepaste regelgeving door de wereldvoetbalbond. Op korte termijn komt er hierover een hoorzitting bij het internationaal sporttribunaal CAS in Lausanne.
Sjachtar vindt zich het slachtoffer van enkele maatregelen die de FIFA trof na de Russische invasie, onder meer door het voor spelers gemakkelijker te maken het land te verlaten. Volgens de club had dat tot gevolg dat meerdere internationals gratis vertrokken. Algemeen directeur Sergei Palkin schat het verlies door gemiste transfersommen en andere inkomsten op ongeveer 40 miljoen euro.
Dat bedrag wil Sjachtar verhalen op de FIFA, omdat die voor de tegenvallers verantwoordelijk zou zijn. De FIFA benadrukte eerder dat de maatregelen een onvermijdelijk gevolg waren van de situatie in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
3 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
7 uur geleden