Oekraïense bondscoach en president prijzen vechtersmentaliteit
DÜSSELDORF (ANP/AFP) - De Oekraïense bondscoach Serhiy Rebrov en president Volodymyr Zelensky hebben na de 2-1-zege op Slowakije op het EK de voetballers geprezen om hun instelling. Door de overwinning doet Oekraïne met 3 punten weer helemaal mee in de groep.
"De spelers hebben de mentaliteit van Oekraïne laten zien op het veld en verdienden de overwinning", zei Rebrov. Na een vroege openingstreffer van Ivan Schranz uit Slowakije maakte Mykola Shaparenko in de tweede helft gelijk. Roman Yaremchuk werd de held van Oekraïne door voor de 2-1 te zorgen.
"Vandaag was een heel belangrijke overwinning voor Oekraïne", zei Rebrov. "Ik weet zeker dat de Oekraïeners trots zijn."
President Zelensky feliciteerde de ploeg via X. "Goed gedaan jongens!". Volgens de president hadden ze hun land neergezet als één die "een klap kan opvangen en hindernissen kan overwinnen. Dat is precies wat het nationale voetbalelftal van Oekraïne op dit moment doet."
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
8 uur geleden