Oekraïense bondscoach en president prijzen vechtersmentaliteit
DÜSSELDORF (ANP/AFP) - De Oekraïense bondscoach Serhiy Rebrov en president Volodymyr Zelensky hebben na de 2-1-zege op Slowakije op het EK de voetballers geprezen om hun instelling. Door de overwinning doet Oekraïne met 3 punten weer helemaal mee in de groep.
"De spelers hebben de mentaliteit van Oekraïne laten zien op het veld en verdienden de overwinning", zei Rebrov. Na een vroege openingstreffer van Ivan Schranz uit Slowakije maakte Mykola Shaparenko in de tweede helft gelijk. Roman Yaremchuk werd de held van Oekraïne door voor de 2-1 te zorgen.
"Vandaag was een heel belangrijke overwinning voor Oekraïne", zei Rebrov. "Ik weet zeker dat de Oekraïeners trots zijn."
President Zelensky feliciteerde de ploeg via X. "Goed gedaan jongens!". Volgens de president hadden ze hun land neergezet als één die "een klap kan opvangen en hindernissen kan overwinnen. Dat is precies wat het nationale voetbalelftal van Oekraïne op dit moment doet."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
10 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
11 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
27 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
29 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Shaqueel van Persie heeft zich donderdag gevoegd bij de lange lijst met geblesseerden van Feyenoord. De zoon van trainer Robin van Persie was in de uitwedstrijd tegen Real Betis net ingevallen, toen hij na een luchtduel verkeerd op de grond terechtkwam en door zijn rechterknie ging.
36 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
5 uur geleden