
Oekraïense boeren zaaien bijna overal landbouwgewassen
KIEV (ANP/DPA) - Oekraïense boeren zaaien ondanks voortdurende bombardementen van Rusland in bijna alle delen van het land gewassen, zegt de Oekraïense regering. Alleen in de oostelijke regio Loehansk is dat volgens de Oekraïense premier Denis Sjmihal niet mogelijk. Russische troepen hebben dat gebied bijna volledig in handen.
De regering heeft volgens de minister-president 3,5 miljard hryvnia (bijna 110 miljoen euro) aan goedkope leningen verstrekt aan de landbouwsector. "We helpen de boeren." Ambtenaren helpen ook door bepaalde administratieve procedures te vereenvoudigen. "Dit doen we zodat het zaaien en werken op het veld nergens stil komt te liggen", aldus Sjimihal.
Oekraïne is een van 's werelds belangrijkste graanproducenten, maar er zijn groeiende zorgen over een grootschalige mislukking van de oogst nu Rusland zijn buurland blijft bombarderen. Zo'n mislukte oogst kan leiden tot tekorten en prijsstijgingen op de internationale landbouwmarkten.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Braziliaanse president gaat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin aansporen deze week zelf naar onderhandelingen te gaan met Oekraïne. Luiz Inácio Lula da Silva kondigde dat aan tijdens een persconferentie in Beijing, waar hij internationaal overleg heeft bijgewoond. Hij maakt nog een stop in Moskou voordat hij terugkeert naar Brazilië.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Regisseur Robert Benton, bekend van de film Kramer vs. Kramer, is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn manager aan The New York Times. Benton stierf zondag in zijn huis in New York, een doodsoorzaak wordt niet gemeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft achter gesloten deuren een nieuw voorstel gedaan om een deal met de Verenigde Staten te kunnen sluiten over het eigen nucleaire programma. Het land wil bij de verrijking van uranium samenwerken met andere landen in de regio en Amerikaanse investeerders, zeggen Iraanse bronnen tegen de krant The New York Times.
1 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Socialistische Partij van de Albanese premier Edi Rama heeft een grote overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen en daarmee zijn vierde termijn veiliggesteld, blijkt uit de officiële resultaten. De Socialistische Partij behaalde zondag 52,1 procent van de stemmen, tegenover 34,2 procent voor een alliantie van oppositiepartijen onder leiding van zijn belangrijkste rivaal Sali Berisha.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/DPA) - José Mujica, van 2010 tot 2015 president van Uruguay, is op 89-jarige leeftijd overleden, maakte de Uruguayaanse president Yamandú Orsi dinsdag bekend. Mujica stierf aan slokdarmkanker, die dusdanig was uitgezaaid dat hij niet langer werd behandeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn voornemen om een luxe jet als geschenk van Qatar aan te nemen verdedigd. "De Boeing 747 wordt geschonken aan de Amerikaanse luchtmacht, niet aan mij!" schreef Trump op Truth Social. "Het is een geschenk van een land, Qatar, dat we al jaren succesvol verdedigen." De Verenigde Staten hebben een grote militaire basis in Qatar.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Lyle en Erik Menendez, die 35 jaar gevangenisstraf hebben uitgezeten voor de moord op hun ouders in 1989, hebben dinsdag tijdens een hoorzitting te horen gekregen dat ze in aanmerking komen voor voorwaardelijke vrijlating. De broers zitten sinds 1990 vast en kregen in 1996 levenslange gevangenisstraffen zonder mogelijkheid tot voorwaardelijke vrijlating.
3 uur geleden