
Oekraïense bevelhebber: Rusland is aan front zes keer sterker
KYIV (ANP/AFP) - Aan het front in de Oekraïens-Russische oorlog is de vuurkracht van de Russische strijdkrachten inmiddels zes keer groter dan die van Oekraïne. Dit zei de in februari benoemde bevelhebber van de Oekraïense strijdkrachten Oleksandr Syrsky in een vraaggesprek met het Oekraïense persbureau Ukrinform.
Afgaande op de afgeschoten munitie is het Russische leger zes keer sterker. Daardoor verliest Oekraïne manschappen en terrein, aldus Syrsky. Daarnaast heeft Rusland de activiteiten in de lucht de afgelopen weken en maanden aanzienlijk uitgebreid, onder meer met geleide bommen van de Russische types KAB.
De Oekraïners vechten nu "langs het hele front met weinig of geen munitie en wapens", aldus de bevelhebber. Hij dringt er daarom op aan dat bondgenoten snel veel wapens leveren, ook voor de luchtafweer.
Volgens Syrsky hebben de Russen zich in het zuiden diep ingegraven en er sterke verdedigingslinies gebouwd. In het noordoosten zouden ze in de aanval zijn en mogelijk ook de tweede stad van het land, Charkiv, als doelwit hebben.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran, die vorige week begon met een grootscheepse aanval van Israël, is de tweede week ingegaan met een nacht van luchtaanvallen over en weer. Bij de vijandelijkheden zijn volgens het Human Rights Activists News Agency aan Iraanse zijde tot nu toe 639 doden gevallen, vooral burgers. Israëlische autoriteiten melden "enkele tientallen" burgerdoden.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag geoordeeld dat president Donald Trump voorlopig de controle over de Nationale Garde van Californië mag behouden. Het hof verlengde daarmee de opschorting van een eerdere uitspraak van een lagere rechter, die had bepaald dat Trump onrechtmatig de Nationale Garde had ingezet in Los Angeles.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft generaal Gennadi Sjapovalov aangesteld als nieuwe bevelhebber van de landmacht. Zijn voorganger, generaal Michailo Drapati, heeft begin deze maand om ontslag gevraagd. Hij voelt zich verantwoordelijk voor de dood van twaalf soldaten bij een Russische raketaanval op een opleidingscentrum.
9 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in Iran onder meer de zwaarwateronderzoeksreactor Khondab die in aanbouw is, geraakt volgens het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De onderhandelingen over een Europese anti-corruptierichtlijn tussen de EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn gestrand. Eerder deze week zag het ernaar uit dat de twee onderhandelende partijen het eens zouden kunnen worden over strengere regels, maar met name Duitsland en Italië vonden het voorstel te vergaand.
11 uur geleden