Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense atleten in Nederland aangekomen voor Invictus Games

Oekraïense atleten in Nederland aangekomen voor Invictus Games

DEN HAAG (ANP) - Aan de vijfde editie van de Invictus Games, die zaterdag in Den Haag van start gaan, doen ook sporters uit Oekraïne mee. De organisatie van het evenement meldde woensdagavond op sociale media dat het Oekraïense team veilig is aangekomen in Nederland. Eerder woensdag was nog onzeker of de afvaardiging uit Oekraïne van de partij zou zijn, vanwege de oorlog in het land. Oekraïne had zich wel ingeschreven maar kon niet zeggen met hoeveel mensen ze zouden komen.

De Invictus Games is een internationaal sportevenement voor militairen en veteranen, die psychisch of lichamelijk gewond zijn geraakt tijdens hun krijgswerk. Bedenker en beschermheer de Britse prins Harry begon in 2014 met de Games om door middel van sport herstel te stimuleren, revalidatie te ondersteunen en breder begrip en respect te kweken voor gewonde militairen en veteranen.

De ongeveer 500 deelnemers uit 18 landen zijn actief in tien sporten: atletiek, gewichtheffen, handboogschieten, indoor-roeien, Land Rover Driving Challenge, rolstoelbasketbal, rolstoelrugby, wielrennen, zitvolleybal en zwemmen. De meeste sporten vinden plaats op locaties in en om het Zuiderpark. Vanwege coronabesmettingen ontbreken de delegaties uit Jordanië en Nieuw-Zeeland.

Grote belangstelling

De publieke belangstelling is groot. Voor de wedstrijden zijn al meer dan 60.000 kaarten verkocht. Het publiek heeft daarnaast gratis toegang tot de speciale fanzone in het Zuiderpark. Daar zijn dagelijks onder meer optredens van militaire orkesten en rockbands, is een klimmuur en zijn andere sportieve activiteiten, zoals meedoen aan sporten voor mensen met een beperking.

De Invictus Games duren van zaterdag 16 april tot en met vrijdag 22 april. Naast de aanwezigheid van prins Harry en echtgenote Meghan, zijn ook koning Willem-Alexander en prinses Margriet aanwezig.

Coronapandemie

Het evenement in en rond het Zuiderpark in Den Haag stond aanvankelijk voor 2020 gepland, maar moest vanwege de coronapandemie worden uitgesteld. De zesde editie van de Invictus Games is in 2023 in het Duitse Düsseldorf.

De NOS zendt de openings- en sluitingsceremonie live uit en verzorgt dagelijks rond of iets na 22.00 uur een samenvatting van de dag op NPO 2 na Nieuwsuur. Naast het sportieve gedeelte is er aandacht voor ontmoetingen van veteranen onderling en zijn er reportages over de achtergronden van de deelnemers.

Meer uit Sport

Basketballers Thunder hebben nog één zege nodig voor NBA-titel

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een 3-2-voorsprong genomen in de finale van de NBA. De ploeg was in het vijfde duel met 120-109 te sterk voor Indiana Pacers. Oklahoma City heeft nog één zege nodig voor de titel.

1 uur geleden
Wielrenner Albanese wint tweede rit in Ronde van Zwitserland

SCHWARZSEE (ANP) - Vincenzo Albanese heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaan van EF Education - EasyPost was de snelste in een lange sprint aan het einde van een rit over 177 kilometer van Aarau naar Schwarzsee.

17 uur geleden
Tennisster Lamens in eerste ronde in Nottingham onderuit

NOTTINGHAM (ANP) - Suzan Lamens is bij het WTA-tennistoernooi van Nottingham direct uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlandse ging in de eerste ronde in drie sets onderuit tegen de als vijfde geplaatste Canadese Leylah Fernandez. Het werd 3-6 6-4 5-7.

19 uur geleden
Vader toploper Ingebrigtsen vrijgesproken van geweld tegen zoon

SANDNES (ANP) - De vader van de Noorse toploper Jakob Ingebrigtsen is vrijgesproken van mishandeling van de meervoudig wereld- en olympisch kampioen. Toch ontloopt de 59-jarige Gjert Ingebrigtsen geen straf, want de rechtbank veroordeelde hem wel tot een voorwaardelijke celstraf van vijftien dagen voor geweld tegen zijn dochter Ingrid.

20 uur geleden
Hamilton treurt om overreden bosmarmot in GP Canada

MONTREAL (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van Canada uitgereden met schade aan zijn Ferrari. Het gat in de vloer van zijn auto was het gevolg van een aanrijding met een bosmarmot vroeg in de race op het circuit van Montreal, meldde de Italiaanse renstal na onderzoek. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde als zesde.

23 uur geleden
Stewards wijzen protest Red Bull tegen winnaar Russell af

MONTREAL (ANP) - Een protest van Formule 1-renstal Red Bull tegen George Russell, de winnaar van de Grote Prijs van Canada, is afgewezen. Meer dan vijf uur na afloop van de race in Montreal oordeelden de stewards dat de Brit van Mercedes niets verkeerd had gedaan.

1 dag geleden
Golfer Spaun wint US Open na superslag op laatste hole

OAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft het 125e US Open op zijn naam geschreven. De 34-jarige Spaun tekende op de doorweekte golfbaan van Oakmont (Pennsylvania) voor zijn eerste overwinning in een major na een sensationele putt voor birdie op de laatste hole; hij tikte de bal over een afstand van 20 meter in het gaatje.

1 dag geleden