Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense ambassadeur in Duitsland ontslagen na Holocaust-rel

Oekraïense ambassadeur in Duitsland ontslagen na Holocaust-rel

BERLIJN/KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense ambassadeur in Duitsland is ontslagen, heeft president Volodimir Zelenski bekendgemaakt. Andrij Melnik werd er recent van beschuldigd de Holocaust te bagatelliseren. Hij ontkende dat en noemde de beschuldigingen "absurd".

Melnik was sinds 2015 ambassadeur in Duitsland en liet zich sinds de Russische invasie veel zien in Duitse media. Ook bekritiseert hij de Duitse regering regelmatig. Hij raakte in opspraak omdat hij in een interview de omstreden Oekraïense nationalist Stepan Bandera verdedigde.

Bandera wordt gezien als verzetsheld ten tijde van de Sovjet-Unie, maar als collaborateur tijdens de nazibezetting. Bandera's radicale nationalistische groepering was tijdens de oorlog verantwoordelijk voor etnisch gemotiveerde massamoorden. Melnik ontkende dat in het interview, wat hem op woedende reacties uit met name Polen en Israël kwam te staan.

Volgens Duitse media krijgt Melnik nu een hoge functie binnen het ministerie van Buitenlandse Zaken in Kiev.

Meer uit Buitenland

Vaticaan deelt informatie over laatste uren van paus

VATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan heeft informatie gedeeld over de laatste uren van paus Franciscus. De kerkvorst zou zijn persoonlijke verpleger hebben bedankt, omdat hij hem aanmoedigde zondag met de pausmobiel een rondje te doen over het Sint-Pietersplein. Het was zijn laatste publieke optreden.

52 minuten geleden
Ook treuzelend Spanje om: nog dit jaar naar NAVO-norm

MADRID (ANP) - Ook Spanje zal nog dit jaar het door de NAVO-landen afgesproken defensiebudget halen, belooft premier Pedro Sánchez. Zijn linkse regering trekt na lang aarzelen daarvoor nog dit jaar 10,5 miljard euro extra uit. Spanje was vorig jaar nog de hekkensluiter van de 32 NAVO-landen.

1 uur geleden
Noorse koningin Sonja ontslagen uit ziekenhuis

OSLO (ANP) - De Noorse koningin Sonja (87) is ontslagen uit het ziekenhuis in Oslo. Het Noorse hof meldt dinsdag dat onderzoeken hebben uitgewezen dat de situatie weer normaal is. De koningin zal de rest van de week herstellen.

2 uur geleden
Universiteiten VS veroordelen overheidsbemoeienis 

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse colleges en universiteiten veroordelen massaal de "ongekende overheidsbemoeienis en politieke inmenging" van de regering-Trump. Zij spreken in een open brief van een gevaar voor het hoger onderwijs in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Von der Leyen naar uitvaart paus Franciscus

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woont de uitvaart bij van paus Franciscus. Dat heeft haar woordvoerder bevestigd. Ook voorzitter van de EU-leiders António Costa gaat naar de uitvaart, laat zijn woordvoerder weten.

3 uur geleden
VN-hulp 650.000 mensen Ethiopië wordt stopgezet door geldgebrek

ROME (ANP) - De VN-organisatie die gaat over voedselhulp heeft alarm geslagen over de gevolgen van ernstig geldgebrek in Ethiopië. "Het Wereldvoedselprogramma (WFP) ziet zich genoodzaakt om in mei de behandeling van 650.000 ondervoede vrouwen en kinderen stop te zetten vanwege onvoldoende financiering", staat in een verklaring.

3 uur geleden
Uitvaart paus Franciscus vindt zaterdag plaats

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - De uitvaart van paus Franciscus vindt zaterdag om 10.00 uur plaats bij de Sint-Pietersbasiliek, meldt het Vaticaan. De Argentijnse paus overleed maandag op 88-jarige leeftijd.

5 uur geleden