
Oekraïense ambassadeur in Berlijn vindt dat Scholz naar Kiev moet
BERLIJN (ANP/DPA) - De Oekraïense ambassadeur in Berlijn, Andrij Melnik, heeft kritiek geuit op de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Melnik vindt het niet bij een staatsman passen dat Scholz voorlopig niet naar Kiev komt.
Scholz herhaalde maandagavond niet blij te zijn dat president Frank-Walter Steinmeier eerder geweigerd werd. Steinmeier wilde Kiev bezoeken met zijn Poolse en Baltische collega's, maar kreeg naar eigen zeggen kort daarvoor te horen dat hij niet welkom was. Steinmeier zou in zijn jaren als minister van Buitenlandse Zaken te pro-Russisch zijn geweest en daardoor de dreiging voor Oost-Europa niet serieus hebben genomen.
Het zit Scholz nog niet lekker dat Steinmeier niet mocht komen. Volgens de regeringsleider is het onacceptabel dat een staatshoofd van een land dat zo veel financiële en militaire hulp biedt wordt geweigerd.
Oppositiepartij
Niet een afgevaardigde van de regering, maar de leider van oppositiepartij CDU, Friedrich Merz, lijkt de eerste Duitse politicus te worden die Oekraïne bezoekt sinds het begin van de Russische invasie. Merz wordt dinsdag verwacht en heeft afspraken met onder anderen premier Denis Sjmihal en de voorzitter van het Oekraïense parlement.
De minister van Buitenlandse Zaken, Annalena Baerbock, heeft wel plannen om binnenkort naar Kiev te reizen. Melnik benadrukt dat Scholz welkom blijft in Kiev als hij van gedachten verandert.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/RTR) - Bij een aardverschuiving in het westen van Soedan zijn volgens een rebellenbeweging in het land meer dan duizend mensen omgekomen. Sudan Liberation Movement/Army meldt dat de ramp zondag al plaatsvond.
44 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische oud-premier Andrej Babis is aangevallen tijdens een verkiezingsbijeenkomst in het oosten van het land. De politie meldt dat een oude man met zijn wandelstok op Babis' hoofd sloeg en dat Babis daarna naar het ziekenhuis is gebracht.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De vloot schepen met activisten die hulp willen leveren aan Gaza is opnieuw vertrokken vanuit Barcelona. De schepen waren zondag al vertrokken, maar maakten eerder op maandag rechtsomkeert vanwege slecht weer.
6 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft deze week in China bilaterale ontmoetingen met president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin. Na terugkeer in Slowakije ontmoet Fico op vrijdag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, maakte hij bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het was deze zomer gemiddeld 16,1 graden in het Verenigd Koninkrijk. Daarmee was de zomer van 2025 de warmste sinds het begin van de metingen in 1884, aldus de Britse weerdienst (Met Office) op basis van voorlopige cijfers.
8 uur geledenJALALABAD (ANP) - De aardbeving in Afghanistan heeft vrouwen en meisjes mogelijk extra zwaar getroffen, vermoedt hulporganisatie CARE. Eerdere rampen zouden hebben aangetoond dat vrouwen vaker onder het puin belanden, omdat ze in het zwaar conservatief-islamitische land vaak thuiszitten.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bulgarije verdenkt Rusland van het "schaamteloos" verstoren van een vlucht van EU-kopstuk Ursula von der Leyen, bevestigt de Europese Commissie. Het vliegtuig van de commissievoorzitter werd zondagmiddag boven Bulgarije gejamd, waardoor de piloot zonder elektronische navigatiehulp moest landen.
14 uur geleden