Oekraïense aanvaller Moedryk van Chelsea positief bij dopingtest
LONDEN (ANP) - De Oekraïense aanvaller Mychajlo Moedryk van Chelsea is verwikkeld in een dopingzaak. Bij een dopingcontrole is een verboden middel gevonden in zijn urine, meldt de Londense club uit de Premier League op zijn website. Mocht hij schuldig worden bevonden, dan kan hij een lange schorsing krijgen.
Moedryk ontkent dat hij de dopingregels heeft overtreden. "Dit komt als een complete verrassing, want ik heb nooit bewust verboden middelen gebruikt of regels overtreden. Ik werk nauw samen met mijn club om uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren", schrijft de voetballer op Instagram.
Chelsea meldde in een verklaring dat het met de betrokken autoriteiten samenwerkt in het onderzoek naar de positieve test. Het is onbekend om welk middel het gaat.
De 23-jarige Moedryk heeft al sinds 28 november niet gespeeld voor Chelsea. Coach Enzo Maresca bracht daarover naar buiten dat Moedryk ziek was. De snelle aanvaller speelt sinds 2023 bij Chelsea, dat hem voor ongeveer 100 miljoen euro overnam van Sjachtar Donetsk.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
13 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
16 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
16 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
17 uur geleden