Oekraïense aanvaller Moedryk van Chelsea positief bij dopingtest
LONDEN (ANP) - De Oekraïense aanvaller Mychajlo Moedryk van Chelsea is verwikkeld in een dopingzaak. Bij een dopingcontrole is een verboden middel gevonden in zijn urine, meldt de Londense club uit de Premier League op zijn website. Mocht hij schuldig worden bevonden, dan kan hij een lange schorsing krijgen.
Moedryk ontkent dat hij de dopingregels heeft overtreden. "Dit komt als een complete verrassing, want ik heb nooit bewust verboden middelen gebruikt of regels overtreden. Ik werk nauw samen met mijn club om uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren", schrijft de voetballer op Instagram.
Chelsea meldde in een verklaring dat het met de betrokken autoriteiten samenwerkt in het onderzoek naar de positieve test. Het is onbekend om welk middel het gaat.
De 23-jarige Moedryk heeft al sinds 28 november niet gespeeld voor Chelsea. Coach Enzo Maresca bracht daarover naar buiten dat Moedryk ziek was. De snelle aanvaller speelt sinds 2023 bij Chelsea, dat hem voor ongeveer 100 miljoen euro overnam van Sjachtar Donetsk.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
9 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
16 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden