Oekraïense aanvaller Moedryk van Chelsea positief bij dopingtest
LONDEN (ANP) - De Oekraïense aanvaller Mychajlo Moedryk van Chelsea is verwikkeld in een dopingzaak. Bij een dopingcontrole is een verboden middel gevonden in zijn urine, meldt de Londense club uit de Premier League op zijn website. Mocht hij schuldig worden bevonden, dan kan hij een lange schorsing krijgen.
Moedryk ontkent dat hij de dopingregels heeft overtreden. "Dit komt als een complete verrassing, want ik heb nooit bewust verboden middelen gebruikt of regels overtreden. Ik werk nauw samen met mijn club om uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren", schrijft de voetballer op Instagram.
Chelsea meldde in een verklaring dat het met de betrokken autoriteiten samenwerkt in het onderzoek naar de positieve test. Het is onbekend om welk middel het gaat.
De 23-jarige Moedryk heeft al sinds 28 november niet gespeeld voor Chelsea. Coach Enzo Maresca bracht daarover naar buiten dat Moedryk ziek was. De snelle aanvaller speelt sinds 2023 bij Chelsea, dat hem voor ongeveer 100 miljoen euro overnam van Sjachtar Donetsk.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
2 uur geleden