Oekraïense aanklager: doden bij beschietingen in het zuiden
KIEV (ANP/AFP) - Bij Russische beschietingen in het zuiden van Oekraïne zijn zondag acht doden en 34 gewonden gevallen, meldt de Oekraïense procureur-generaal maandag. Ook zijn volgens de aanklager woningen, voertuigen en civiele infrastructuur beschadigd.
De slachtoffers vielen in de steden Mykolajiv en Otsjakiv. De gouverneur van de regio Mykolajiv zei zondag al dat iemand was gestorven bij Russische beschietingen. Hij zei ook dat onder de gewonden een 15-jarige was. De informatie vanuit Oekraïne is niet onafhankelijk bevestigd.
De regering in Kiev heeft gezegd dat Rusland zijn offensief heeft omgeleid naar het zuiden en oosten van Oekraïne, nadat het zijn troepen heeft teruggetrokken uit gebieden rond de hoofdstad. Rusland zei eind vorige maand dat de operatie in Oekraïne zou gaan draaien om de "bevrijding" van de twee Oost-Oekraïense regio's waar pro-Russische separatisten zitten.
Meer uit Buitenland
PARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hun dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het leger van Rusland claimt de inname van de hele provincie Loehansk in het oosten van Oekraïne. "Eenheden van de legergroep west hebben de bevrijding van de volksrepubliek Loehansk voltooid", aldus het leger. Oekraïne heeft nog niet op het bericht gereageerd. Op Oekraïense kaarten van het front is nog steeds een gehucht in de provincie in handen van de Oekraïense strijdkrachten.
1 uur geledenLARISSA (ANP/AFP) - Het proces tegen 36 mogelijke verantwoordelijken voor de treinramp in Griekenland in februari 2023 is woensdag hervat. Een week geleden werd de eerste zitting in de overvolle rechtszaal zo chaotisch dat de zitting werd geschorst en uitgesteld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt aan de lidstaten voor akkoord te gaan met de uitbetaling van 45 miljard euro aan Oekraïne. Dat is de helft van de EU-lening van 90 miljard euro voor 2026 en 2027 die Hongarije nog steeds blokkeert. De Commissie gaat desondanks door met de benodigde voorbereidingen. Van die 45 miljard voor dit jaar is 28,3 miljard euro bestemd voor de Oekraïense drone-industrie, zegt Commissievoorzitter Ursula von der Leyen woensdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Nabestaanden van Virginia Giuffre hebben er bij koning Charles op aangedrongen om slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein te ontmoeten. "We dringen er bij koning Charles met klem op aan om ons en de slachtoffers te ontmoeten en te horen wat we te zeggen hebben", zeiden de broer en schoonzus van Giuffre in een verklaring aan BBC Newsnight.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.
3 uur geleden