Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïens vliegtuig met twee raketten uit de lucht geschoten

Oekraïens vliegtuig met twee raketten uit de lucht geschoten

TEHERAN (ANP) - Het Oekraïense vliegtuig dat op 8 januari vlak na het opstijgen vanuit de Iraanse hoofdstad Teheran neerstortte, is niet door een maar twee raketten neergehaald. Dat concludeert de Iraanse burgerluchtvaartorganisatie in een tweede voorlopig onderzoeksrapport. De raketten zouden vanuit het noorden zijn afgevuurd.

Uit het rapport komt naar voren dat het toestel om 06.12 uur (lokale tijd) vertrok en drie minuten later van de radar verdween. Het vloog voorbij een woonwijk en raakte de grond ter hoogte van een openbaar park. Vervolgens viel het in stukken uiteen op een voetbalveld.

Iran beschikt niet over apparatuur om de informatie te ontcijferen die is opgeslagen in de zwarte dozen van het vliegtuig. Oekraïne heeft Iran verzocht ze over te dragen, maar dat is tot nu toe nog niet gebeurd.

Door de crash kwamen alle 176 inzittenden om het leven. Naast de elf omgekomen Oekraïners waren veel slachtoffers Iraniërs met een tweede nationaliteit, in veel gevallen de Canadese.

Meer uit Buitenland

Arabische landen hopen op verbetering na bestand Iran

CAÏRO (ANP/DPA/AFP) - Arabische landen zijn blij dat Iran en de Verenigde Staten hebben afgesproken om elkaar twee weken niet aan te vallen. Het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een "eerste stap richting de-escalatie". Saudi-Arabië hoopt dat er een deal komt te liggen die de regio weer stabiliteit brengt. Ook Oman, Egypte en Irak hebben zich voorzichtig positief uitgelaten. De Verenigde Arabische Emiraten hebben volgens een functionaris reden om blij te zijn.

52 minuten geleden
Griekenland verbiedt sociale media voor kinderen onder 15 jaar

ATHENE (ANP/AFP) - Griekenland gaat vanaf 1 januari 2027 sociale media verbieden voor alle kinderen onder de 15 jaar, meldt premier Kyriakos Mitsotakis. Hij spreekt in een video op TikTok van een "moeilijke, maar noodzakelijke maatregel".

57 minuten geleden
Zelensky: staakt-het-vuren maakt gesprekken mogelijk

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël, en hoopt iets vergelijkbaars te bereiken met Rusland. Het onderbreken van gevechten maakt ruimte voor diplomatieke gesprekken, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Oekraïne vindt het nu ook tijd voor bestand met Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne stelt dat het, na het sluiten van een staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, ook tijd wordt voor Rusland om akkoord te gaan met een bestand. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha prijst op X de Amerikaanse "daadkracht" en schrijft dat dit het moment is om met die daadkracht ook Moskou te forceren akkoord te gaan met een wapenstilstand.

1 uur geleden
Israëlische krijgsmacht zegt Iran niet meer aan te vallen

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de aanvallen op Iran gestaakt te hebben. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er nog doelen aangevallen, maar dat was volgens de IDF om Iraanse aanvallen te voorkomen. De aanvallen op Libanon gaan door, benadrukt de IDF op Telegram.

2 uur geleden
EU-chef verwelkomt tijdelijk staakt-het-vuren VS en Iran

BRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen verwelkomt het tijdelijke staakt-het-vuren dat de VS en Iran hebben afgesproken. De voorzitter van de Europese Commissie schrijft op X dat de overeenkomst zorgt voor "de broodnodige de-escalatie".

2 uur geleden
Macron wil dat staakt-het-vuren Midden-Oosten ook Libanon omvat

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten in zijn ogen ook moet gelden in Libanon. Hij heeft het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten wel verwelkomd en "een zeer goede zaak" genoemd.

2 uur geleden