Oekraïens vliegtuig met twee raketten uit de lucht geschoten
TEHERAN (ANP) - Het Oekraïense vliegtuig dat op 8 januari vlak na het opstijgen vanuit de Iraanse hoofdstad Teheran neerstortte, is niet door een maar twee raketten neergehaald. Dat concludeert de Iraanse burgerluchtvaartorganisatie in een tweede voorlopig onderzoeksrapport. De raketten zouden vanuit het noorden zijn afgevuurd.
Uit het rapport komt naar voren dat het toestel om 06.12 uur (lokale tijd) vertrok en drie minuten later van de radar verdween. Het vloog voorbij een woonwijk en raakte de grond ter hoogte van een openbaar park. Vervolgens viel het in stukken uiteen op een voetbalveld.
Iran beschikt niet over apparatuur om de informatie te ontcijferen die is opgeslagen in de zwarte dozen van het vliegtuig. Oekraïne heeft Iran verzocht ze over te dragen, maar dat is tot nu toe nog niet gebeurd.
Door de crash kwamen alle 176 inzittenden om het leven. Naast de elf omgekomen Oekraïners waren veel slachtoffers Iraniërs met een tweede nationaliteit, in veel gevallen de Canadese.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
6 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
3 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
7 uur geleden