Oekraïens parlement wil NAVO-lidmaatschap niet uitsluiten
KIEV (ANP/DPA) - Het Oekraïense parlement wil de grondwet niet wijzigen om lidmaatschap van de NAVO uit te sluiten. President Volodimir Zelenski had eerder aangeboden dat Oekraïne neutraal wilde blijven als onderdeel van de vredesonderhandelingen met Rusland.
Parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek zei in een interview maandag dat een mogelijk lidmaatschap van de NAVO en de Europese Unie "een blik op de toekomst" is voor Oekraïne. "Het wijzigen van de grondwet is geen doel op zich en zal dat nooit worden."
Rusland wil met de oorlog onder meer bewerkstelligen dat Oekraïne geen NAVO-lid wordt. Het land vindt dat de NAVO-aanwezigheid in Oost-Europa dan te groot wordt. Veel andere Oost-Europese landen, zoals Estland, Letland, Litouwen en Bulgarije, zijn al lid van het militaire samenwerkingsverband.
Stefantsjoek zei ook dat niet kan worden getornd aan de territoriale integriteit van Oekraïne. Rusland doet dat al sinds het in 2014 het schiereiland de Krim annexeerde.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
2 uur geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
7 uur geleden