Oekraïens parlement keurt wet goed om meer soldaten op te roepen
KYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense parlement heeft nieuwe regels goedgekeurd die het mogelijk maken om meer mensen op te roepen in de strijd tegen Rusland. Van de 450 parlementsleden stemden er 283 voor de nieuwe mobilisatiewet. Een eerdere versie van de wet werd in februari nog afgekeurd door het parlement.
Met de nieuwe regels wordt het aantal uitzonderingen waarbij personen niet naar het front hoeven fors teruggeschroefd. Ook komen er straffen te staan op het ontlopen van mobilisatie. Een clausule die bepaalt dat soldaten die 36 maanden hebben gediend gedemobiliseerd worden, werd niet in de wet opgenomen.
Oekraïne kampt met een groot tekort aan mankracht en materiaal aan het front. De legertop had eind vorig jaar opgeroepen tot een mobilisatie van bijna een half miljoen mensen. Het is niet duidelijk tot hoeveel extra rekruten de nieuwe regelgeving zal leiden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
9 uur geleden