Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïens parlement keurt wet goed om meer soldaten op te roepen

Oekraïens parlement keurt wet goed om meer soldaten op te roepen

KYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense parlement heeft nieuwe regels goedgekeurd die het mogelijk maken om meer mensen op te roepen in de strijd tegen Rusland. Van de 450 parlementsleden stemden er 283 voor de nieuwe mobilisatiewet. Een eerdere versie van de wet werd in februari nog afgekeurd door het parlement.

Met de nieuwe regels wordt het aantal uitzonderingen waarbij personen niet naar het front hoeven fors teruggeschroefd. Ook komen er straffen te staan op het ontlopen van mobilisatie. Een clausule die bepaalt dat soldaten die 36 maanden hebben gediend gedemobiliseerd worden, werd niet in de wet opgenomen.

Oekraïne kampt met een groot tekort aan mankracht en materiaal aan het front. De legertop had eind vorig jaar opgeroepen tot een mobilisatie van bijna een half miljoen mensen. Het is niet duidelijk tot hoeveel extra rekruten de nieuwe regelgeving zal leiden.

Meer uit Buitenland

Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

5 minuten geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

12 minuten geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

46 minuten geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

1 uur geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

2 uur geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

3 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

9 uur geleden