Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïens leger: Russische troepen proberen Kiev te omsingelen

Oekraïens leger: Russische troepen proberen Kiev te omsingelen

KIEV (ANP/DPA) - Russische troepen rukken verder op naar Kiev met het doel de Oekraïense hoofdstad te omsingelen, meldden de Oekraïense strijdkrachten vrijdagochtend.

Het Russische militaire konvooi ten noorden van Kiev zou ruim 60 kilometer lang zijn. Het Amerikaanse ministerie van Defensie meldde woensdag dat dit konvooi al geruime tijd geen voortgang heeft geboekt.

Over de situatie in Kiev zelf liet het Oekraïense leger zich vrijdag niet uit. Wel is sinds middernacht het luchtalarm in de stad meerdere keren afgegaan en werden de bewoners opgeroepen naar de schuilkelders te gaan.

Volgens de Oekraïense autoriteiten zijn Russische troepen vertrokken van het strategisch belangrijke vliegveld Hostomel ten noordwesten van Kiev. Ook meldden ze dat de zuidelijk havenstad Marioepol volledig is omsingeld door Russische troepen.

Meer uit Buitenland

Witte Huis boos op kerk die witte Afrikaners niet wil helpen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Witte Huis heeft dinsdag de humanitaire inzet van de Episcopaalse Kerk in twijfel getrokken. De in de Verenigde Staten invloedrijke kerk had maandag geweigerd te voldoen aan een regeringsbevel om witte Afrikaners met een vluchtelingenstatus te helpen hervestigen. Volgens regeringswoordvoerster Anna Kelly hebben de Afrikaners "onbeschrijfelijke verschrikkingen" doorstaan.

5 minuten geleden
Macron steunt referenda over sociale en economische hervormingen

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zich voorstander verklaard van het houden van meerdere referenda op één dag, zodat kiezers kunnen beslissen over "belangrijke" sociale en economische hervormingen. Dat zei hij dinsdagavond laat tegen televisiezender TF1.

5 uur geleden
Rechter VS: Trump kan oude oorlogswet gebruiken voor deportaties

PITTSBURGH (ANP) - Een rechter in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft geoordeeld dat de regering de Alien Enemies Act, een oorlogswet uit 1798, kan gebruiken om de deportatie van vermeende Venezolaanse bendeleden in de staat te versnellen. Dat melden Amerikaanse media.

5 uur geleden
VN hekelen plan Israël voor hulp aan Gazastrook als vijgenblad

NEW YORK/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De noodhulpcoördinator van de Verenigde Naties heeft een Israëlisch plan voor de distributie van hulp in de Palestijnse Gazastrook gehekeld als een "cynische bijzaak, een opzettelijke afleiding, een vijgenblad voor verder geweld en ontheemding". Volgens de Britse diplomaat Tom Fletcher wil Israël het gebied liever ontvolken.

8 uur geleden
De Niro krijgt ere-Palm: we vechten voor onze democratie

CANNES (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert De Niro heeft op de openingsavond van het Filmfestival van Cannes hard uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump en de manier waarop die de democratie en de kunstwereld bedreigt. De Niro kreeg het podium omdat hij een ere-Palm in ontvangst mocht nemen voor zijn volledige oeuvre. De prijs werd hem overhandigd door Leonardo DiCaprio.

9 uur geleden
Ook achterblijver Luxemburg nog dit jaar naar NAVO-budgetnorm

LUXEMBURG (ANP) - Ook Luxemburg, een van de hekkensluiters in de NAVO, wil nog dit jaar aan de NAVO-afspraken over defensiebudgetten voldoen. Het kleine NAVO-land wilde daarvoor eigenlijk tot 2030 de tijd nemen.

9 uur geleden
Luchtaanval Israël doodt bekende Palestijnse journalist

CAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.

10 uur geleden