Oegandese leger bevrijdt drie ontvoerde studenten na aanslag
KAMPALA (ANP/RTR) - Het Oegandese leger heeft drie studenten bevrijd die waren ontvoerd na een aanslag op een middelbare school in de plaats Mpondwe, vlak bij de grens met de Democratische Republiek Congo. Volgens de Oegandese autoriteiten was een militante groep gelieerd aan Islamitische Staat verantwoordelijk. Zes studenten werden ontvoerd, 42 mensen werden gedood.
Bij de reddingsoperatie werden ook een ontvoerde moeder en haar twee kinderen bevrijd. Het leger heeft twee militanten van de islamistische militie Geallieerde Democratische Strijdkrachten (ADF) gedood.
De militanten staken vrijdag delen van de school in brand en vielen studenten en andere aanwezigen op de school aan met machetes. De ADF pleegt vaker aanslagen in Oeganda. In 2021 was de groepering verantwoordelijk voor bomaanslagen in de hoofdstad Kampala bij een politiebureau en het parlementsgebouw.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
17 uur geleden