Oeganda doet homo's en transgenders helemaal in de ban
KAMPALA (ANP/RTR) - Het Oost-Afrikaanse Oeganda doet onder anderen homo's, lesbiennes en transgenders helemaal in de ban. Zelfs het je identificeren als zodanig wordt strafbaar.
Het Oegandese parlement nam een wet aan die praktisch alles voor lhbti+'ers (zoals lesbiennes, homo's, biseksuelen en transgenders) strafbaar maakt. Volgens mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch lijkt het de eerste keer te zijn dat het louter identificeren als lhbti+ illegaal wordt.
Voorstanders van de nieuwe wet zeggen dat lhbti+'ers de traditionele waarden van het conservatieve en religieuze land bedreigen. De autoriteiten krijgen nog meer bevoegdheden om op te treden tegen deze groep Oegandezen die al te maken heeft met wettelijke discriminatie en geweld.
Hoge straffen
Behalve seks tussen mensen van hetzelfde geslacht verbiedt de wet het bevorderen van en aanzetten tot homoseksualiteit. Overtredingen leiden tot hoge straffen, bijvoorbeeld tot levenslang in de gevangenis voor homoseks. De doodstraf dreigt voor onder meer homoseks met mensen onder de 18 jaar of wanneer de "dader" hiv-positief is.
Oeganda en ruim dertig andere Afrikaanse landen hadden relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht al verboden.
Meer uit Buitenland
ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
53 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
4 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
11 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
12 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
12 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
14 uur geleden