Oefeninterlands van Nederlandse teams geannuleerd
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal van bondscoach Ronald Koeman en de voetbalvrouwen van bondscoach Sarina Wiegman komen in principe pas in september weer in actie. De geplande oefeninterlands in mei en juni gaan niet door. Dat is het gevolg van besluiten die de Europese voetbalbond UEFA woensdag bekend heeft gemaakt vanwege de coronacrisis.
De nationale bonden krijgen tot 3 augustus de tijd om de competities in eigen land af te ronden. De resterende duels in de Champions League en Europa League zijn voor onbepaalde tijd opgeschort. De UEFA schrapte bovendien de Europese interlands, die nog tot aan de zomer op de agenda stonden, waaronder de play-offs voor een ticket om het EK in 2021.
Het Nederlands elftal van Koeman zou oefenen tegen Griekenland (Enschede, donderdag 28 mei) en Wales (Rotterdam, zaterdag 6 juni). De nationale ploeg van Wiegman zou vriendschappelijk uitkomen tegen België (5 juni) en Noorwegen (9 juni).
Voetbalvrouwen
De UEFA heeft voor de voetbalvrouwen nog geen besluit genomen over de nieuwe speeldata van het Europees kampioenschap 2021 in Engeland. De eerstvolgende wedstrijd voor de Nederlandse voetbalsters is nu het EK-kwalificatieduel in en met Rusland op vrijdag 18 september. Vier dagen later volgt dan de thuiswedstrijd tegen Kosovo.
Voor het Oranje van Koeman staan er begin september twee thuiswedstrijden, tegen Polen en Italië, in de Nations League op het programma. "Uiteraard is deze Europese agenda afhankelijk van de verdere ontwikkelingen van de coronapandemie. Ook hier geldt dat de adviezen van het RIVM worden opgevolgd: er wordt niet gevoetbald voordat het veilig is", liet de KNVB weten.
De Europese voetbalbond heeft nog geen uitsluitsel gegeven over de eindronde voor spelers onder 21 jaar (Jong Oranje) in de zomer van 2021 in Hongarije en Slovenië. Door de verplaatsing van het EK met een jaar zoekt de UEFA ook voor dat evenement nog naar een alternatief.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
6 uur geleden