Oefeninterlands van Nederlandse teams geannuleerd
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal van bondscoach Ronald Koeman en de voetbalvrouwen van bondscoach Sarina Wiegman komen in principe pas in september weer in actie. De geplande oefeninterlands in mei en juni gaan niet door. Dat is het gevolg van besluiten die de Europese voetbalbond UEFA woensdag bekend heeft gemaakt vanwege de coronacrisis.
De nationale bonden krijgen tot 3 augustus de tijd om de competities in eigen land af te ronden. De resterende duels in de Champions League en Europa League zijn voor onbepaalde tijd opgeschort. De UEFA schrapte bovendien de Europese interlands, die nog tot aan de zomer op de agenda stonden, waaronder de play-offs voor een ticket om het EK in 2021.
Het Nederlands elftal van Koeman zou oefenen tegen Griekenland (Enschede, donderdag 28 mei) en Wales (Rotterdam, zaterdag 6 juni). De nationale ploeg van Wiegman zou vriendschappelijk uitkomen tegen België (5 juni) en Noorwegen (9 juni).
Voetbalvrouwen
De UEFA heeft voor de voetbalvrouwen nog geen besluit genomen over de nieuwe speeldata van het Europees kampioenschap 2021 in Engeland. De eerstvolgende wedstrijd voor de Nederlandse voetbalsters is nu het EK-kwalificatieduel in en met Rusland op vrijdag 18 september. Vier dagen later volgt dan de thuiswedstrijd tegen Kosovo.
Voor het Oranje van Koeman staan er begin september twee thuiswedstrijden, tegen Polen en Italië, in de Nations League op het programma. "Uiteraard is deze Europese agenda afhankelijk van de verdere ontwikkelingen van de coronapandemie. Ook hier geldt dat de adviezen van het RIVM worden opgevolgd: er wordt niet gevoetbald voordat het veilig is", liet de KNVB weten.
De Europese voetbalbond heeft nog geen uitsluitsel gegeven over de eindronde voor spelers onder 21 jaar (Jong Oranje) in de zomer van 2021 in Hongarije en Slovenië. Door de verplaatsing van het EK met een jaar zoekt de UEFA ook voor dat evenement nog naar een alternatief.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert heeft met een doelpunt een belangrijke bijdrage geleverd aan de overwinning van zijn club Bournemouth op AC Milan in de Europa League. Mede dankzij een benutte strafschop van de Nederlander won de Engelse club met 3-0 van Milan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Invallers Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane hebben Ajax aan een overwinning op het Italiaanse Atalanta in de Conference League geholpen (2-0).
3 uur geledenZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.
9 uur geledenSPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.
16 uur geleden