Oefeninterlands van Nederlandse teams geannuleerd
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal van bondscoach Ronald Koeman en de voetbalvrouwen van bondscoach Sarina Wiegman komen in principe pas in september weer in actie. De geplande oefeninterlands in mei en juni gaan niet door. Dat is het gevolg van besluiten die de Europese voetbalbond UEFA woensdag bekend heeft gemaakt vanwege de coronacrisis.
De nationale bonden krijgen tot 3 augustus de tijd om de competities in eigen land af te ronden. De resterende duels in de Champions League en Europa League zijn voor onbepaalde tijd opgeschort. De UEFA schrapte bovendien de Europese interlands, die nog tot aan de zomer op de agenda stonden, waaronder de play-offs voor een ticket om het EK in 2021.
Het Nederlands elftal van Koeman zou oefenen tegen Griekenland (Enschede, donderdag 28 mei) en Wales (Rotterdam, zaterdag 6 juni). De nationale ploeg van Wiegman zou vriendschappelijk uitkomen tegen België (5 juni) en Noorwegen (9 juni).
Voetbalvrouwen
De UEFA heeft voor de voetbalvrouwen nog geen besluit genomen over de nieuwe speeldata van het Europees kampioenschap 2021 in Engeland. De eerstvolgende wedstrijd voor de Nederlandse voetbalsters is nu het EK-kwalificatieduel in en met Rusland op vrijdag 18 september. Vier dagen later volgt dan de thuiswedstrijd tegen Kosovo.
Voor het Oranje van Koeman staan er begin september twee thuiswedstrijden, tegen Polen en Italië, in de Nations League op het programma. "Uiteraard is deze Europese agenda afhankelijk van de verdere ontwikkelingen van de coronapandemie. Ook hier geldt dat de adviezen van het RIVM worden opgevolgd: er wordt niet gevoetbald voordat het veilig is", liet de KNVB weten.
De Europese voetbalbond heeft nog geen uitsluitsel gegeven over de eindronde voor spelers onder 21 jaar (Jong Oranje) in de zomer van 2021 in Hongarije en Slovenië. Door de verplaatsing van het EK met een jaar zoekt de UEFA ook voor dat evenement nog naar een alternatief.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
4 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
6 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Ook de Franse voetbalbond (FFF) heeft openlijk het vertrouwen in FIFA-baas Gianni Infantino opgezegd. De FFF trekt de steun in voor de herverkiezing van Infantino als voorzitter van de mondiale bond. Dat besluit is donderdag genomen tijdens een bijeenkomst van het dagelijks bestuur onder leiding van bondsvoorzitter Philippe Diallo.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mauricio Pochettino vindt dat Chelsea de titel in de Premier League van het seizoen 2016/2017 moet worden afgenomen. Tottenham Hotspur, de nummer twee in die jaargang, moet vervolgens de titel worden toegekend. De huidige bondscoach van de Verenigde Staten was in het bewuste seizoen de coach van de Spurs.
4 uur geleden