Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Odido compenseert klanten niet na datalek door cyberaanval

Odido compenseert klanten niet na datalek door cyberaanval

DEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.

De Deense topman heeft dinsdag klanten via video's geïnformeerd over de cyberaanval en de nasleep. Daarin zegt hij dat de hack van hackersgroep ShinyHunters "geen normale aanval" was. Begin februari was Odido slachtoffer van een cyberaanval, waarbij volgens het telecombedrijf persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts werden gestolen.

De criminele hackersgroep eiste losgeld voor de data, maar Odido koos ervoor om niet te betalen. De hackersgroep plaatste de gestolen klantgegevens op het internet. "Ik geloof er sterk in dat criminelen niet moeten worden beloond voor illegale activiteiten", zegt de topman. "We wisten dat dit kon betekenen dat de gestolen data openbaar zou worden. Toch vond ik dit uiteindelijk de verantwoorde keuze."

Communicatie

Volgens Abildgaard kwam de hackersgroep ShinyHunters binnen via "voice phishing" en wist het op die manier een grote hoeveelheid data buit te maken. De criminelen deden zich telefonisch voor als medewerker van de IT-afdeling van Odido en voerden zo twee aanvallen uit op 5 en 6 februari.

De Deense topman stelt dat Odido heeft geleerd van de communicatie rond de hack. "We wilden snel communiceren, maar ook zeker weten dat de informatie die we deelden volledig en correct was", zegt de topman in een videoboodschap. Odido wilde daarom eerst het onderzoek afronden. "Ik begrijp dat klanten in die periode behoefte hadden aan meer. We hebben hiervan geleerd."

Canvas

De topman zegt verder dat Odido de beveiliging tegen aanvallen blijft verbeteren. Ook blijft het telecombedrijf investeren in de manier waarop het gegevens bewaart.

De Autoriteit Persoonsgegevens en de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur onderzoeken of Odido gegevens te lang bewaarde. Bij de aanval werden namelijk ook gegevens gestolen van mensen die al jaren geen klant meer zijn. Het Openbaar Ministerie stelde een strafrechtelijk onderzoek in. Verder is een massaclaim in de maak, waarvoor 350.000 mensen zich eind april hadden aangemeld.

ShinyHunters viel begin mei het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas aan. Daar werden ook Nederlandse universiteiten door geraakt. Het bedrijf heeft dinsdag een akkoord gesloten met de hackers en de gestolen data teruggekregen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

9 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

11 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

12 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

13 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

13 uur geleden