Odgaard schiet RKC Waalwijk in verlenging naar kwartfinales
WAALWIJK (ANP) - Vooral dankzij Jens Odgaard heeft RKC Waalwijk de kwartfinales bereikt van de KNVB-beker. De Deen viel in de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag na ruim een uur in. Met drie treffers, één in de reguliere speeltijd en twee in de verlenging, was Odgaard de gevierde man bij de Brabantse club: 4-2.
Na ruim een kwartier opende Roy Kuijpers namens RKC de score. De 22-jarige nieuwkomer speelde zichzelf knap vrij en schoot daarna doeltreffend in (1-0). Kuijpers verruilde begin december FC Den Bosch, waar hij op amateurbasis speelde, voor RKC. Hij debuteerde enkele dagen later als invaller in de thuiswedstrijd tegen NEC (2-1) met het winnende doelpunt.
De gelijkmaker van ADO viel in de 26e minuut uit een hoekschop, waarbij de bal via het achterhoofd van Boy Kemper op de paal belandde waarna RKC-keeper Issam El Maach het speeltuig in eigen doel werkte (1-1). Vlak voor de rust kwam Thomas Verheydt tot scoren met een subtiele voetbeweging uit een vrije trap van Sem Steijn (1-2).
Met een afstandsschot, waarop doelman Luuk Koopmans zich verkeek, zorgde Odgaard een kwartier voor tijd voor 2-2. De ADO-keeper moest zich in de 105e minuut opnieuw gewonnen geven bij een uithaal van de Deen: 3-2. Met een fraaie boogbal bekroonde Odgaard zijn trefzekere invalbeurt: 4-2.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
5 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
14 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
15 uur geleden