Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Odgaard schiet RKC Waalwijk in verlenging naar kwartfinales

Odgaard schiet RKC Waalwijk in verlenging naar kwartfinales

WAALWIJK (ANP) - Vooral dankzij Jens Odgaard heeft RKC Waalwijk de kwartfinales bereikt van de KNVB-beker. De Deen viel in de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag na ruim een uur in. Met drie treffers, één in de reguliere speeltijd en twee in de verlenging, was Odgaard de gevierde man bij de Brabantse club: 4-2.

Na ruim een kwartier opende Roy Kuijpers namens RKC de score. De 22-jarige nieuwkomer speelde zichzelf knap vrij en schoot daarna doeltreffend in (1-0). Kuijpers verruilde begin december FC Den Bosch, waar hij op amateurbasis speelde, voor RKC. Hij debuteerde enkele dagen later als invaller in de thuiswedstrijd tegen NEC (2-1) met het winnende doelpunt.

De gelijkmaker van ADO viel in de 26e minuut uit een hoekschop, waarbij de bal via het achterhoofd van Boy Kemper op de paal belandde waarna RKC-keeper Issam El Maach het speeltuig in eigen doel werkte (1-1). Vlak voor de rust kwam Thomas Verheydt tot scoren met een subtiele voetbeweging uit een vrije trap van Sem Steijn (1-2).

Met een afstandsschot, waarop doelman Luuk Koopmans zich verkeek, zorgde Odgaard een kwartier voor tijd voor 2-2. De ADO-keeper moest zich in de 105e minuut opnieuw gewonnen geven bij een uithaal van de Deen: 3-2. Met een fraaie boogbal bekroonde Odgaard zijn trefzekere invalbeurt: 4-2.

Meer uit Voetbal

Barcelona en Spanje wachten op nieuws over ernst blessure Yamal

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.

32 minuten geleden
De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

10 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

10 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

10 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

11 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

11 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

12 uur geleden