Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Odgaard schiet RKC Waalwijk in verlenging naar kwartfinales

Odgaard schiet RKC Waalwijk in verlenging naar kwartfinales

WAALWIJK (ANP) - Vooral dankzij Jens Odgaard heeft RKC Waalwijk de kwartfinales bereikt van de KNVB-beker. De Deen viel in de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag na ruim een uur in. Met drie treffers, één in de reguliere speeltijd en twee in de verlenging, was Odgaard de gevierde man bij de Brabantse club: 4-2.

Na ruim een kwartier opende Roy Kuijpers namens RKC de score. De 22-jarige nieuwkomer speelde zichzelf knap vrij en schoot daarna doeltreffend in (1-0). Kuijpers verruilde begin december FC Den Bosch, waar hij op amateurbasis speelde, voor RKC. Hij debuteerde enkele dagen later als invaller in de thuiswedstrijd tegen NEC (2-1) met het winnende doelpunt.

De gelijkmaker van ADO viel in de 26e minuut uit een hoekschop, waarbij de bal via het achterhoofd van Boy Kemper op de paal belandde waarna RKC-keeper Issam El Maach het speeltuig in eigen doel werkte (1-1). Vlak voor de rust kwam Thomas Verheydt tot scoren met een subtiele voetbeweging uit een vrije trap van Sem Steijn (1-2).

Met een afstandsschot, waarop doelman Luuk Koopmans zich verkeek, zorgde Odgaard een kwartier voor tijd voor 2-2. De ADO-keeper moest zich in de 105e minuut opnieuw gewonnen geven bij een uithaal van de Deen: 3-2. Met een fraaie boogbal bekroonde Odgaard zijn trefzekere invalbeurt: 4-2.

Meer uit Voetbal

Bayern München legt trainer Kompany langer vast

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bayern München heeft het contract met coach Vincent Kompany opengebroken en met twee jaar verlengd. De 39-jarige Belg ligt nu tot de zomer van 2029 vast bij de Zuid-Duitse voetbalclub, zo meldde de koploper van de Bundesliga dinsdag.

5 uur geleden
Dyche volgt Postecoglou op als coach van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft in Sean Dyche een nieuwe coach gevonden. De Engelse voetbalclub uit de Premier League meldt dat nadat zaterdag Ange Postecoglou was ontslagen. De 60-jarige Australiër was pas sinds 9 september werkzaam bij de nummer 18 van de Premier League.

7 uur geleden
Voetbalbond VS krijgt steun voor organisatie vrouwen-WK

NEW YORK (ANP/AFP) - Mexico, Costa Rica en Jamaica hebben zich aangesloten bij de Verenigde Staten om het WK voetbal voor vrouwen in 2031 te organiseren. Dat heeft Cindy Parlow Cone, de voorzitter van de Amerikaanse voetbalbond, verklaard. Eerder meldde FIFA-baas Gianni Infantino al dat de VS de enige kandidaat waren. In 2027 vindt het toernooi plaats in Brazilië.

9 uur geleden
Ajacied Mokio in Belgische selectie voor WK onder 17 in november

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ajax-speler Jorthy Mokio is door de Belgische voetbalbond geselecteerd voor het WK onder 17, dat van 3 tot en met 27 november in Qatar plaatsvindt. Ook Martin Henrion (Ajax), Noah Fernandez (PSV) en Brent Jonkers (PSV) zitten in de groep van 21 spelers.

19 uur geleden
Voetbalster Groenen voelt 'een andere energie' bij Oranje

ZEIST (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen voelt "een andere energie" met de komst van bondscoach Arjan Veurink en zijn staf. Dat zei de 128-voudig international tijdens een persconferentie in Zeist.

23 uur geleden
Bondscoach Veurink had 'goede gesprekken' met afzwaaiende Spitse

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft "goede gesprekken" gehad met recordinternational Sherida Spitse die gaat stoppen. Dat zei Veurink tijdens de persconferentie in Zeist, in aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Polen van aanstaande vrijdag.

1 dag geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt topper tussen Feyenoord en PSV

ZEIST (ANP) - Allard Lindhout heeft zondag de leiding bij de topper in de Eredivisie tussen Feyenoord en PSV. De 38-jarige scheidsrechter krijgt in De Kuip ondersteuning van grensrechters Rogier Honig en Johan Balder. Alex Bos is de vierde official en Dennis Higler de videoscheidsrechter.

1 dag geleden