
Odermatt grijpt ten koste van favoriet Kilde wereldtitel afdaling
COURCHEVEL (ANP) - Skiër Marco Odermatt heeft topfavoriet Aleksander Aamodt Kilde van de wereldtitel op de afdaling afgehouden. De 25-jarige Zwitser werkte in Courchevel een nagenoeg perfecte race af en pakte daarmee zijn eerste wereldtitel ooit. De leider van het algehele wereldbekerklassement won hiervoor nog nooit een afdaling.
Odermatt, regerend olympisch kampioen op de reuzenslalom, noteerde een tijd van 1.47,05. De Noor Kilde moest daar bijna een halve seconde op toegeven. De Canadees Cameron Alexander greep het brons op zo'n 9 tienden van een seconde achterstand.
Kilde gold als favoriet omdat hij dit seizoen al vijf keer de snelste was op de afdaling. De Noor bekende na afloop dat hij lang geen foutloze race aflegde en dat het goud te hoog gegrepen was. Donderdag had Kilde al nipt naast de titel op de super-G gegrepen. James Crawford was toen 0,01 seconde te snel.
Perfecte race
Odermatt was op de super-G nog teleurstellend vierde geworden. De Zwitser zei na de afdaling dat hij eerder had verwacht om zijn wereldtitel op de super-G te pakken. "Ik was daarna niet zo teleurgesteld als sommigen dachten, maar het maakt de race van vandaag nog specialer. Kilde was de favoriet en ik niet. Ik moest een perfecte race rijden."
En die perfecte race kwam er, oordeelde Odermatt. "Je kon de opluchting bij me zien. Ik wilde heel graag goud winnen op dit WK. Het is ongelooflijk."
Vrijdag krijgt Odermatt de kans op een volgende wereldtitel, op zijn geliefde reuzenslalom.
Meer uit Sport
MALDEGEM (ANP) - Zoe Bäckstedt heeft ook het tweede gedeelte van de derde etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. Het was een tijdrit over ruim 10 kilometer met start en finish in Maldegem. De renster van Canyon/SRAM, die ook al de ochtendrit had gewonnen, nam de leiderstrui over van de Nederlandse Charlotte Kool.
9 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/RTR) - De Duitser Florian Lipowitz is na het uitvallen van de Belg Remco Evenepoel opgeklommen naar de derde plaats in het algemeen klassement van de Tour de France. Net als in de eerste Pyreneeënrit en in de klimtijdrit eindigde hij in het spoor van geletruidrager Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard, de twee sterkste renners tot nu toe.
10 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/BELGA) - De Belg Remco Evenepoel verliet zaterdag de Tour de France. De nummer 3 van het klassement stapte al vroeg in de derde Pyreneeënrit in tranen af nadat hij het tempo van zijn concurrenten niet had kunnen volgen. "Hij was heel ontgoocheld dat hij de Tour moest verlaten, maar het ging niet", zei Tom Steels, ploegleider van Soudal Quick-Step bij TNT. "Het was de derde dag op rij dat hij zich niet fantastisch voelde. Je hoopt er het beste van en dat het tij keert, maar dat gebeurde niet."
10 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Ploegleider Zak Dempster was onder de indruk van de etappezege van Thymen Arensman in de Tour de France. De Nederlander van Ineos Grenadiers had de afgelopen jaren soms problemen met de druk die de status van kopman hem bezorgde. "Het zijn in feite nog 'kids', die gewoon hun best doen", vertelde Dempster, die even moest slikken toen hij het over Arensman had, bij Eurosport.
11 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Jonas Vingegaard keek tevreden terug op de veertiende etappe van de Tour de France waarin hij in het spoor van zijn rivaal Tadej Pogacar als derde eindigde achter Thymen Arensman. "Net als gisteren in de tijdrit kan ik blij zijn met hoe de benen voelden", vertelde de Deen van Visma - Lease a Bike bij Eurosport.
11 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman zakte zaterdag in Luchon-Superbagnères door zijn benen nadat hij de veertiende etappe van de Tour de France had gewonnen. "Dit voelt als een droom", vertelde hij eenmaal op adem bij de NOS. "Een etappe in de Tour maakt je carrière misschien, maar vooral de manier waarop ik het deed, daar moet ik nog een nachtje over slapen."
12 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn belangrijkste overwinning tot nu toe geboekt. De Nederlandse renner van Ineos Grenadiers won de veertiende etappe van de Tour de France, een zware bergrit naar skioord Luchon-Superbagnères. Arensman reed meer dan 30 kilometer alleen voorop.
12 uur geleden