Ødegaard voetballer van het jaar in Noorwegen
OSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond heeft Martin Ødegaard uitgeroepen tot speler van het jaar. De 21-jarige middenvelder speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Vitesse, dit seizoen komt de Noor in de Spaanse competitie uit voor Real Sociedad. Ødegaard staat nog altijd onder contract bij Real Madrid.
De 21-jarige spelmaker maakte in de eredivisie acht doelpunten voor Vitesse. Hij speelde daarvoor anderhalf jaar op huurbasis voor sc Heerenveen, waarvoor hij slechts twee keer scoorde. Ødegaard is nu een van de smaakmakers bij Real Sociedad, de nummer 5 van La Liga. Hij maakte vier doelpunten en gaf vijf assists.
Erling Braut Haland, de 19-jarige spits die in de Champions League zoveel indruk maakte bij Red Bull Salzburg, werd gekozen tot Noors talent van het jaar. Haland stapte onlangs over naar Borussia Dortmund. Bij de vrouwen ging de prijs voor beste speelster naar Caroline Graham Hansen. De aanvalster van FC Barcelona kreeg de voorkeur boven Ada Hegerberg, de winnares van vorig jaar.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
10 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
13 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
14 uur geleden