Ødegaard voetballer van het jaar in Noorwegen
OSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond heeft Martin Ødegaard uitgeroepen tot speler van het jaar. De 21-jarige middenvelder speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Vitesse, dit seizoen komt de Noor in de Spaanse competitie uit voor Real Sociedad. Ødegaard staat nog altijd onder contract bij Real Madrid.
De 21-jarige spelmaker maakte in de eredivisie acht doelpunten voor Vitesse. Hij speelde daarvoor anderhalf jaar op huurbasis voor sc Heerenveen, waarvoor hij slechts twee keer scoorde. Ødegaard is nu een van de smaakmakers bij Real Sociedad, de nummer 5 van La Liga. Hij maakte vier doelpunten en gaf vijf assists.
Erling Braut Haland, de 19-jarige spits die in de Champions League zoveel indruk maakte bij Red Bull Salzburg, werd gekozen tot Noors talent van het jaar. Haland stapte onlangs over naar Borussia Dortmund. Bij de vrouwen ging de prijs voor beste speelster naar Caroline Graham Hansen. De aanvalster van FC Barcelona kreeg de voorkeur boven Ada Hegerberg, de winnares van vorig jaar.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
14 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
17 uur geleden