Ødegaard voetballer van het jaar in Noorwegen
OSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond heeft Martin Ødegaard uitgeroepen tot speler van het jaar. De 21-jarige middenvelder speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Vitesse, dit seizoen komt de Noor in de Spaanse competitie uit voor Real Sociedad. Ødegaard staat nog altijd onder contract bij Real Madrid.
De 21-jarige spelmaker maakte in de eredivisie acht doelpunten voor Vitesse. Hij speelde daarvoor anderhalf jaar op huurbasis voor sc Heerenveen, waarvoor hij slechts twee keer scoorde. Ødegaard is nu een van de smaakmakers bij Real Sociedad, de nummer 5 van La Liga. Hij maakte vier doelpunten en gaf vijf assists.
Erling Braut Haland, de 19-jarige spits die in de Champions League zoveel indruk maakte bij Red Bull Salzburg, werd gekozen tot Noors talent van het jaar. Haland stapte onlangs over naar Borussia Dortmund. Bij de vrouwen ging de prijs voor beste speelster naar Caroline Graham Hansen. De aanvalster van FC Barcelona kreeg de voorkeur boven Ada Hegerberg, de winnares van vorig jaar.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met Napoli een thuiswedstrijd tegen Como verloren (1-2). De linksbuiten had een basisplaats bij de thuisploeg en werd na 56 minuten gewisseld.
40 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft ook de derde competitiewedstrijd onder de teruggekeerde trainer José Mourinho gewonnen. De club vierde voor eigen publiek een ruime zege op Málaga (4-0), dat afgelopen seizoen naar La Liga promoveerde.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar vrij eenvoudig tot een goed einde gebracht. Op het spel van de ploeg uit de hoofdstad was nog voldoende aan te merken. Maar zes dagen voor de topper tegen kampioen PSV liep de formatie van trainer Míchel Sánchez na rust uit naar een ruime zege: 0-4.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar met 4-0 gewonnen. Davy Klaassen, Steven Berghuis, Tolu Arokodare en Marcos Leonardo maakten de doelpunten voor de bezoekers uit Amsterdam.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read was zondag kritisch op de manier waarop Feyenoord aan de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag (2-2) begon. "We waren gewoon niet scherp. Ik kan niet precies zeggen waar dat aan lag", sprak de rechtervleugelverdediger in De Kuip.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ook de tweede wedstrijd in de Premier League gewonnen. De ploeg versloeg voor eigen publiek Brighton & Hove Albion (4-3).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-aanvoerder Luciano Valente vond dat Feyenoord het puntenverlies tegen ADO Den Haag (2-2) aan zichzelf te wijten had. "Twee schoten van ADO op doel en die hingen gelijk, dan wordt het een moeilijke pot. We riepen het over onszelf af", sprak de middenvelder voor de camera van ESPN.
4 uur geleden