Ødegaard voetballer van het jaar in Noorwegen
OSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond heeft Martin Ødegaard uitgeroepen tot speler van het jaar. De 21-jarige middenvelder speelde afgelopen seizoen op huurbasis voor Vitesse, dit seizoen komt de Noor in de Spaanse competitie uit voor Real Sociedad. Ødegaard staat nog altijd onder contract bij Real Madrid.
De 21-jarige spelmaker maakte in de eredivisie acht doelpunten voor Vitesse. Hij speelde daarvoor anderhalf jaar op huurbasis voor sc Heerenveen, waarvoor hij slechts twee keer scoorde. Ødegaard is nu een van de smaakmakers bij Real Sociedad, de nummer 5 van La Liga. Hij maakte vier doelpunten en gaf vijf assists.
Erling Braut Haland, de 19-jarige spits die in de Champions League zoveel indruk maakte bij Red Bull Salzburg, werd gekozen tot Noors talent van het jaar. Haland stapte onlangs over naar Borussia Dortmund. Bij de vrouwen ging de prijs voor beste speelster naar Caroline Graham Hansen. De aanvalster van FC Barcelona kreeg de voorkeur boven Ada Hegerberg, de winnares van vorig jaar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Internationals Jan Paul van Hecke en Micky van de Ven zijn allebei inzetbaar voor Tottenham Hotspur in de wedstrijd in de Premier League zaterdag uit tegen Manchester United. De Londense club meldde verder dat de vrouw van Van Hecke een tweeling heeft gekregen.
11 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Cody Gakpo mist de topwedstrijd in de Premier League van komend weekend met zijn club Liverpool tegen koploper Manchester City. Dat zei Liverpool-trainer Andoni Iraola tijdens een persconferentie twee dagen voor de thuiswedstrijd op Anfield.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ heeft Mexx Meerdink terug voor de topwedstrijd bij Feyenoord van zaterdag. De Oranje-international werd zondag tijdens de rust van de gewonnen interland tegen Servië (2-1) gewisseld. Kees Smit ontbreekt wel als de koploper uit Alkmaar tegen de nummer 2 van de Eredivisie speelt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax kan zaterdag tegen NEC geen beroep doen op Caio Henrique. De 29-jarige Braziliaan staat naar verwachting nog enkele weken aan de kant. Dat zei de Spaanse coach tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd van zaterdag tegen NEC.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord kan zaterdag voor het thuisduel met AZ weer beschikken over Anis Hadj Moussa. De aanvaller liep vorige week bij een interland van Algerije tegen Zambia een lichte blessure op.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Enzo Maresca van Manchester City heeft gezegd dat hij het volste vertrouwen in de club heeft. De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Meer dan de helft van de spelers, coaches en officials die tijdens het WK voetbal werden gemonitord door de wereldbond FIFA, is doelwit geweest van discriminerende beledigingen op sociale media. Het betrof 812 van de 1606 gevolgde spelers, coaches en officials. Racisme sprong eruit als meest voorkomende vorm van onlinehaat, aldus de FIFA.
4 uur geleden