Ødegaard en Isak helpen Real Sociedad naar plek vier
PAMPLONA (ANP) - Real Sociedad heeft zich opgewerkt naar de vierde plaats in de Spaanse voetbalcompetitie, met dank aan twee spelers met een verleden in de eredivisie. Martin Ødegaard en Alexander Isak droegen met doelpunten bij aan de zege in Pamplona op Osasuna: 3-4.
De Noorse spelmaker Ødegaard, die in Nederland voor sc Heerenveen en Vitesse speelde, schoot in de 28e minuut uit een vrije trap de 0-3 binnen. Het betekende zijn vierde doelpunt van dit seizoen in La Liga.
Osasuna kwam terug tot 2-3, maar nadat verdediger Facundo Roncaglia van de thuisclub rood had gekregen voor het uitdelen van een elleboogstoot, zorgde invaller Isak voor de 2-4. De Zweed, die vorig seizoen zo makkelijk scoorde bij Willem II, maakte ook zijn vierde treffer in Spaanse dienst. Met tien man wist Osasuna nog wel een keer te scoren, maar Sociedad haalde de zege binnen en staat nu achter FC Barcelona, Real Madrid en Sevilla op plek vier.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.
2 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.
4 uur geledenROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
6 uur geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
9 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
9 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
10 uur geleden