Ødegaard en Isak helpen Real Sociedad naar plek vier
PAMPLONA (ANP) - Real Sociedad heeft zich opgewerkt naar de vierde plaats in de Spaanse voetbalcompetitie, met dank aan twee spelers met een verleden in de eredivisie. Martin Ødegaard en Alexander Isak droegen met doelpunten bij aan de zege in Pamplona op Osasuna: 3-4.
De Noorse spelmaker Ødegaard, die in Nederland voor sc Heerenveen en Vitesse speelde, schoot in de 28e minuut uit een vrije trap de 0-3 binnen. Het betekende zijn vierde doelpunt van dit seizoen in La Liga.
Osasuna kwam terug tot 2-3, maar nadat verdediger Facundo Roncaglia van de thuisclub rood had gekregen voor het uitdelen van een elleboogstoot, zorgde invaller Isak voor de 2-4. De Zweed, die vorig seizoen zo makkelijk scoorde bij Willem II, maakte ook zijn vierde treffer in Spaanse dienst. Met tien man wist Osasuna nog wel een keer te scoren, maar Sociedad haalde de zege binnen en staat nu achter FC Barcelona, Real Madrid en Sevilla op plek vier.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geleden