Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

O'Connor vol vertrouwen als kopman naar Giro d'Italia

O'Connor vol vertrouwen als kopman naar Giro d'Italia

VENARIA REALE (ANP) - Ben O'Connor vertrekt zaterdag als kopman van de Franse wielerploeg Decathlon - AG2R La Mondiale in de Giro d'Italia. De 28-jarige Australiër behaalde dit jaar twee tweede plaatsen en een vijfde plaats in de rittenkoersen die hij reed. In 2021 was O'Connor de nummer 4 van de Tour de France.

"De voorbereiding is voorspoedig verlopen. Mijn vijfde plaats in Tirreno-Adriatico laat zien dat ik daar met de besten mee kon", zegt O'Connor in een persbericht van zijn team. In de minder aansprekende rittenkoersen UAE Tour en Ronde van de Alpen werd hij tweede, respectievelijk achter de Belg Lennert Van Eetvelt en de Spanjaard Juan Pedro López.

"Onze focus ligt op een goed klassement voor Ben", zegt ploegleider Stéphane Goubert. Hij noemt de Fransman Aurélien Paret-Peintre als voornaamste helper. "Maar klimmers als Alex Baudin en Valentin Paret-Peintre moeten hem ook in het hooggebergte lang kunnen bijstaan."

O'Connor won in 2020 al eens een rit in de Giro, net als Aurélien Paret-Peintre in 2023. Voor de Fransman Bastien Tronchon wordt het zijn eerste grote ronde. De Giro start zaterdag met een rit van Venaria Reale naar Turijn.

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

4 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

6 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

11 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

12 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

13 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

14 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

14 uur geleden