O'Connor vol vertrouwen als kopman naar Giro d'Italia
VENARIA REALE (ANP) - Ben O'Connor vertrekt zaterdag als kopman van de Franse wielerploeg Decathlon - AG2R La Mondiale in de Giro d'Italia. De 28-jarige Australiër behaalde dit jaar twee tweede plaatsen en een vijfde plaats in de rittenkoersen die hij reed. In 2021 was O'Connor de nummer 4 van de Tour de France.
"De voorbereiding is voorspoedig verlopen. Mijn vijfde plaats in Tirreno-Adriatico laat zien dat ik daar met de besten mee kon", zegt O'Connor in een persbericht van zijn team. In de minder aansprekende rittenkoersen UAE Tour en Ronde van de Alpen werd hij tweede, respectievelijk achter de Belg Lennert Van Eetvelt en de Spanjaard Juan Pedro López.
"Onze focus ligt op een goed klassement voor Ben", zegt ploegleider Stéphane Goubert. Hij noemt de Fransman Aurélien Paret-Peintre als voornaamste helper. "Maar klimmers als Alex Baudin en Valentin Paret-Peintre moeten hem ook in het hooggebergte lang kunnen bijstaan."
O'Connor won in 2020 al eens een rit in de Giro, net als Aurélien Paret-Peintre in 2023. Voor de Fransman Bastien Tronchon wordt het zijn eerste grote ronde. De Giro start zaterdag met een rit van Venaria Reale naar Turijn.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
12 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
12 uur geleden