Ocon wil liefst Schumacher als teamgenoot bij Alpine
ZANDVOORT (ANP) - Esteban Ocon heeft bekend dat hij het liefst Mick Schumacher vanaf volgend jaar als teamgenoot heeft bij het Formule 1-team Alpine. De Duitser moet dan de plek overnemen van de Spanjaard Fernando Alonso, die vertrekt naar Aston Martin. "Er wordt veel gepraat momenteel en ik weet ook dat het team de beste keuze zal maken, maar als ik het voor het zeggen had zou ik Mick een contract geven bij ons", zei de Fransman bij een persmeeting voorafgaande aan de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort.
Mick Schumacher, de zoon van racelegende en zevenvoudig wereldkampioen Michael, moet waarschijnlijk eind van dit jaar de jeugdopleiding van Ferrari verlaten. Daarmee is ook zijn toekomst bij zijn huidige team Haas F1, dat op motoren van Ferrari rijdt, ongewis. "Ik kan niets zeggen over contractuele zaken, die zijn niet voor de openbaarheid", zei de 23-jarige Schumacher.
Alpine had aanvankelijk reserve Oscar Piastri op het oog voor het zitje van Alonso, maar de talentvolle Australische coureur ontkende dat hij een contract had ondertekend. Alpine voert nu nog een juridische strijd over het contract van Piastri, maar het heeft er alle schijn van dat een andere coureur de plek van Alonso zal innemen. De naam van Daniel Ricciardo is daarbij gevallen, maar ook die van de Fransman Pierre Gasly.
Wat Ocon betreft wordt het Schumacher. "Mick is in de eerste plaats een goede vriend van me, maar ik denk dat hij ook zijn talent heeft laten zien. Het is in de Formule 1 niet makkelijk om te presteren met een auto die in de achterhoede rijdt. Ik denk dat hij heel goed zal presteren in een auto die competitief is en dat is de Alpine op dit moment."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
15 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
16 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
17 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
17 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
18 uur geleden