Ocon wil liefst Schumacher als teamgenoot bij Alpine
ZANDVOORT (ANP) - Esteban Ocon heeft bekend dat hij het liefst Mick Schumacher vanaf volgend jaar als teamgenoot heeft bij het Formule 1-team Alpine. De Duitser moet dan de plek overnemen van de Spanjaard Fernando Alonso, die vertrekt naar Aston Martin. "Er wordt veel gepraat momenteel en ik weet ook dat het team de beste keuze zal maken, maar als ik het voor het zeggen had zou ik Mick een contract geven bij ons", zei de Fransman bij een persmeeting voorafgaande aan de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort.
Mick Schumacher, de zoon van racelegende en zevenvoudig wereldkampioen Michael, moet waarschijnlijk eind van dit jaar de jeugdopleiding van Ferrari verlaten. Daarmee is ook zijn toekomst bij zijn huidige team Haas F1, dat op motoren van Ferrari rijdt, ongewis. "Ik kan niets zeggen over contractuele zaken, die zijn niet voor de openbaarheid", zei de 23-jarige Schumacher.
Alpine had aanvankelijk reserve Oscar Piastri op het oog voor het zitje van Alonso, maar de talentvolle Australische coureur ontkende dat hij een contract had ondertekend. Alpine voert nu nog een juridische strijd over het contract van Piastri, maar het heeft er alle schijn van dat een andere coureur de plek van Alonso zal innemen. De naam van Daniel Ricciardo is daarbij gevallen, maar ook die van de Fransman Pierre Gasly.
Wat Ocon betreft wordt het Schumacher. "Mick is in de eerste plaats een goede vriend van me, maar ik denk dat hij ook zijn talent heeft laten zien. Het is in de Formule 1 niet makkelijk om te presteren met een auto die in de achterhoede rijdt. Ik denk dat hij heel goed zal presteren in een auto die competitief is en dat is de Alpine op dit moment."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
18 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
19 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
20 uur geleden