Ocon wil liefst Schumacher als teamgenoot bij Alpine
ZANDVOORT (ANP) - Esteban Ocon heeft bekend dat hij het liefst Mick Schumacher vanaf volgend jaar als teamgenoot heeft bij het Formule 1-team Alpine. De Duitser moet dan de plek overnemen van de Spanjaard Fernando Alonso, die vertrekt naar Aston Martin. "Er wordt veel gepraat momenteel en ik weet ook dat het team de beste keuze zal maken, maar als ik het voor het zeggen had zou ik Mick een contract geven bij ons", zei de Fransman bij een persmeeting voorafgaande aan de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort.
Mick Schumacher, de zoon van racelegende en zevenvoudig wereldkampioen Michael, moet waarschijnlijk eind van dit jaar de jeugdopleiding van Ferrari verlaten. Daarmee is ook zijn toekomst bij zijn huidige team Haas F1, dat op motoren van Ferrari rijdt, ongewis. "Ik kan niets zeggen over contractuele zaken, die zijn niet voor de openbaarheid", zei de 23-jarige Schumacher.
Alpine had aanvankelijk reserve Oscar Piastri op het oog voor het zitje van Alonso, maar de talentvolle Australische coureur ontkende dat hij een contract had ondertekend. Alpine voert nu nog een juridische strijd over het contract van Piastri, maar het heeft er alle schijn van dat een andere coureur de plek van Alonso zal innemen. De naam van Daniel Ricciardo is daarbij gevallen, maar ook die van de Fransman Pierre Gasly.
Wat Ocon betreft wordt het Schumacher. "Mick is in de eerste plaats een goede vriend van me, maar ik denk dat hij ook zijn talent heeft laten zien. Het is in de Formule 1 niet makkelijk om te presteren met een auto die in de achterhoede rijdt. Ik denk dat hij heel goed zal presteren in een auto die competitief is en dat is de Alpine op dit moment."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
36 minuten geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
3 uur geledenLUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer hebben zich in de kwalificaties voor de Moto2 bij de TT van Assen niet kunnen onderscheiden. Van den Goorbergh reed de veertiende tijd en Veijer de vijftiende. Beide Nederlanders waren meer dan een halve seconde langzamer dan de Colombiaan David Alonso, die poleposition bemachtigde in een tijd van 1.35,236. De klasseringen van Van den Goorbergh en Veijer betekenen een startplek op de vijfde rij in de race op zondag.
5 uur geleden