Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ocon genoemd als opvolger Hamilton: voel sterke band met Mercedes

Ocon genoemd als opvolger Hamilton: voel sterke band met Mercedes

ENSTONE (ANP) - Esteban Ocon voelt zich nog steeds nauw verbonden met Mercedes. Dat zei de Franse Formule 1-coureur bij de presentatie van de nieuwe Alpine in Enstone. Zijn contract bij Alpine loopt aan het eind van dit jaar af en Ocon wordt genoemd als opvolger van Lewis Hamilton, die na dit jaar overstapt naar Ferrari.

"Ik kom uit de opleiding van Mercedes en voel een sterke band met het team. Dat is altijd zo geweest", zei Ocon tegen onder meer autosport.com. "Al ben ik geen junior meer, ik ben toch een soort van verbonden met het team. We zullen zien wat er gebeurt, maar op dit moment ben ik volledig toegewijd aan Alpine. Daar ligt de focus."

Hamilton verraste ook Ocon met zijn besluit om het succesvolle Formule 1-team van Mercedes te verlaten. De 39-jarige Brit veroverde zes van zijn zeven wereldtitels in een Mercedes. "Niemand had zo'n transfer in de winter verwacht, omdat het normaal gesproken een rustige periode is", aldus de 27-jarige Ocon, die zich bewust is van de onvoorspelbaarheid in de Formule 1. "Je moet altijd goed werk leveren, het maakt niet uit of je een contract hebt. Als je niet presteert, kun je er zo uit liggen."

Meer uit Sport

Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

31 minuten geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

48 minuten geleden
Red Bull en McLaren bevestigen overstap Lambiase in 2028

MILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.

49 minuten geleden
Casparij bouwt als 'cultuurleider' aan nieuwe identiteit Oranje

ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.

1 uur geleden
Races in Formule 2 verplaatst naar GP's van Miami en Canada

LONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabiƫ in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.

1 uur geleden
Verstappen dreigt race-engineer na 2027 te verliezen aan McLaren

MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.

5 uur geleden
Vos keert na overlijden vader terug in Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.

6 uur geleden