Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ocon genoemd als opvolger Hamilton: voel sterke band met Mercedes

Ocon genoemd als opvolger Hamilton: voel sterke band met Mercedes

ENSTONE (ANP) - Esteban Ocon voelt zich nog steeds nauw verbonden met Mercedes. Dat zei de Franse Formule 1-coureur bij de presentatie van de nieuwe Alpine in Enstone. Zijn contract bij Alpine loopt aan het eind van dit jaar af en Ocon wordt genoemd als opvolger van Lewis Hamilton, die na dit jaar overstapt naar Ferrari.

"Ik kom uit de opleiding van Mercedes en voel een sterke band met het team. Dat is altijd zo geweest", zei Ocon tegen onder meer autosport.com. "Al ben ik geen junior meer, ik ben toch een soort van verbonden met het team. We zullen zien wat er gebeurt, maar op dit moment ben ik volledig toegewijd aan Alpine. Daar ligt de focus."

Hamilton verraste ook Ocon met zijn besluit om het succesvolle Formule 1-team van Mercedes te verlaten. De 39-jarige Brit veroverde zes van zijn zeven wereldtitels in een Mercedes. "Niemand had zo'n transfer in de winter verwacht, omdat het normaal gesproken een rustige periode is", aldus de 27-jarige Ocon, die zich bewust is van de onvoorspelbaarheid in de Formule 1. "Je moet altijd goed werk leveren, het maakt niet uit of je een contract hebt. Als je niet presteert, kun je er zo uit liggen."

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

39 minuten geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

14 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

14 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

21 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden