Ocon genoemd als opvolger Hamilton: voel sterke band met Mercedes
ENSTONE (ANP) - Esteban Ocon voelt zich nog steeds nauw verbonden met Mercedes. Dat zei de Franse Formule 1-coureur bij de presentatie van de nieuwe Alpine in Enstone. Zijn contract bij Alpine loopt aan het eind van dit jaar af en Ocon wordt genoemd als opvolger van Lewis Hamilton, die na dit jaar overstapt naar Ferrari.
"Ik kom uit de opleiding van Mercedes en voel een sterke band met het team. Dat is altijd zo geweest", zei Ocon tegen onder meer autosport.com. "Al ben ik geen junior meer, ik ben toch een soort van verbonden met het team. We zullen zien wat er gebeurt, maar op dit moment ben ik volledig toegewijd aan Alpine. Daar ligt de focus."
Hamilton verraste ook Ocon met zijn besluit om het succesvolle Formule 1-team van Mercedes te verlaten. De 39-jarige Brit veroverde zes van zijn zeven wereldtitels in een Mercedes. "Niemand had zo'n transfer in de winter verwacht, omdat het normaal gesproken een rustige periode is", aldus de 27-jarige Ocon, die zich bewust is van de onvoorspelbaarheid in de Formule 1. "Je moet altijd goed werk leveren, het maakt niet uit of je een contract hebt. Als je niet presteert, kun je er zo uit liggen."
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiƫr Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
7 uur geleden