Ocon en Gasly in bijna zwarte Alpine nieuwe seizoen Formule 1 in
ENSTONE (ANP) - Esteban Ocon en Pierre Gasly stappen komend Formule 1-seizoen in een overwegend zwarte Alpine. Kunstenaar Felipe Pantone is verantwoordelijk voor het design, waarin het traditionele roze naar de achtergrond is verdwenen. De Franse renstal presenteerde de nieuwe auto in zijn fabriek in het Engelse Enstone.
Alpine wil het in 2024 beter doen dan vorig jaar, waarin Gasly en Ocon respectievelijk als elfde en twaalfde eindigden en Alpine op de zesde plaats belandde in het kampioenschap van de constructeurs. De grote rivalen McLaren en Aston Martin presteerden beduidend beter.
"We hebben een gloednieuw concept toegepast met innovatieve oplossingen", meldde technisch directeur Matt Harman. "Het is een gedurfde aanpak, maar we hebben hier weloverwogen voor gekozen."
Meer WK-punten
Het is de bedoeling dat Gasly en Ocon meer WK-punten gaan scoren dan vorig seizoen. "Het wordt mijn vijfde seizoen. Ik ben een ervaren coureur en heb het gevoel dat in het team nu alles aanwezig is om het maximale eruit te halen in het lange seizoen dat eraan komt", aldus Ocon.
Het Formule 1-seizoen telt dit jaar een recordaantal van 24 grands prix. De eerste is op 2 maart de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
29 minuten geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
7 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
18 uur geleden