Ocon en Gasly in bijna zwarte Alpine nieuwe seizoen Formule 1 in
ENSTONE (ANP) - Esteban Ocon en Pierre Gasly stappen komend Formule 1-seizoen in een overwegend zwarte Alpine. Kunstenaar Felipe Pantone is verantwoordelijk voor het design, waarin het traditionele roze naar de achtergrond is verdwenen. De Franse renstal presenteerde de nieuwe auto in zijn fabriek in het Engelse Enstone.
Alpine wil het in 2024 beter doen dan vorig jaar, waarin Gasly en Ocon respectievelijk als elfde en twaalfde eindigden en Alpine op de zesde plaats belandde in het kampioenschap van de constructeurs. De grote rivalen McLaren en Aston Martin presteerden beduidend beter.
"We hebben een gloednieuw concept toegepast met innovatieve oplossingen", meldde technisch directeur Matt Harman. "Het is een gedurfde aanpak, maar we hebben hier weloverwogen voor gekozen."
Meer WK-punten
Het is de bedoeling dat Gasly en Ocon meer WK-punten gaan scoren dan vorig seizoen. "Het wordt mijn vijfde seizoen. Ik ben een ervaren coureur en heb het gevoel dat in het team nu alles aanwezig is om het maximale eruit te halen in het lange seizoen dat eraan komt", aldus Ocon.
Het Formule 1-seizoen telt dit jaar een recordaantal van 24 grands prix. De eerste is op 2 maart de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
39 minuten geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
5 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden