Ocon en Gasly in bijna zwarte Alpine nieuwe seizoen Formule 1 in
ENSTONE (ANP) - Esteban Ocon en Pierre Gasly stappen komend Formule 1-seizoen in een overwegend zwarte Alpine. Kunstenaar Felipe Pantone is verantwoordelijk voor het design, waarin het traditionele roze naar de achtergrond is verdwenen. De Franse renstal presenteerde de nieuwe auto in zijn fabriek in het Engelse Enstone.
Alpine wil het in 2024 beter doen dan vorig jaar, waarin Gasly en Ocon respectievelijk als elfde en twaalfde eindigden en Alpine op de zesde plaats belandde in het kampioenschap van de constructeurs. De grote rivalen McLaren en Aston Martin presteerden beduidend beter.
"We hebben een gloednieuw concept toegepast met innovatieve oplossingen", meldde technisch directeur Matt Harman. "Het is een gedurfde aanpak, maar we hebben hier weloverwogen voor gekozen."
Meer WK-punten
Het is de bedoeling dat Gasly en Ocon meer WK-punten gaan scoren dan vorig seizoen. "Het wordt mijn vijfde seizoen. Ik ben een ervaren coureur en heb het gevoel dat in het team nu alles aanwezig is om het maximale eruit te halen in het lange seizoen dat eraan komt", aldus Ocon.
Het Formule 1-seizoen telt dit jaar een recordaantal van 24 grands prix. De eerste is op 2 maart de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
5 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
10 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden