Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ochtendshow Jan-Willem Start Op! wint Gouden RadioRing

Ochtendshow Jan-Willem Start Op! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Ochtendshow Jan-Willem Start Op! van NPO Radio 2 heeft voor de tweede keer de Gouden RadioRing gewonnen. Dat werd donderdagavond bekend tijdens de uitreiking van de publieksprijzen voor radio in poppodium De Vorstin in Hilversum.

Jan-Willem Start Op! wordt gepresenteerd door Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte. Het programma van omroep BNNVARA is te horen sinds de zomer van 2018. In zijn dankwoord zei Roodbeen dat de eerste keer dat het programma de Gouden RadioRing won, voelde "als een droom die uitkomt". "En de tweede keer voelt ook als een droom die uitkomt", zei hij. "Deze prijs is een waardering van luisteraars en dat is het mooiste wat je kan krijgen."

Emmely de Wilt van NPO Radio 2 won de RadioRing voor populairste presentator. De Wilt presenteert van maandag tot en met donderdag aan het begin van de avond het programma Het Oor Wil Ook Wat. In het programma van omroep KRO-NCRV neemt de 38-jarige presentator haar luisteraars mee in haar liefde voor muziek. De Wilt was drie keer eerder genomineerd voor de prijs.

Over Mijn Lijk

Over Mijn Lijk - de Podcast won de RadioRing voor populairste podcast. Tim Hofman, presentator van de podcast van NPO 1 en BNNVARA, nam de prijs in ontvangst. Hij werd op het podium bijgestaan door mensen met wie hij in de podcast heeft gesproken. Hofman maakte van de gelegenheid gebruik om Jan-Willem Roodbeen te bedanken, de stem van de tv-variant van Over Mijn Lijk. "Dat weet bijna niemand, maar wat doe je dat waardig", zei hij tegen Roodbeen.

De Marconi Award voor Aanstormend talent is dit jaar gewonnen door Julia van Reyendam. De Marconi Award voor Beste zender ging naar Radio 538. Van Reyendam (26) is op zaterdag- en zondagochtend op Radio 538 te horen met het programma Julia van Reyendam. Ze presenteert het programma ook op zondagavond.

De Marconi Awards voor talent en zender zijn de enige juryprijzen die donderdag zijn uitgereikt. Fernando Halman van NPO FunX werd in december al onderscheiden met de Marconi Oeuvre Award. Hij nam de award donderdagavond in ontvangst.

Meer uit Binnenland

RIVM-regels voor openbare ruimte: vanaf elk huis zicht op boom

BILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.

13 minuten geleden
Aantal museumbezoeken in 2024 nog altijd lager dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.

42 minuten geleden
Wachtwoord of scan meest gebruikt als digitale beveiliging

DEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.

46 minuten geleden
Meer treinen, meer reizigers: NS ziet stijging in 2025

UTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.

1 uur geleden
Vier aanhoudingen bij pro-Israƫlmanifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israƫlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.

8 uur geleden
Choreograaf Hans van Manen (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.

9 uur geleden
Amsterdams corps schorst leden na seksistisch gedicht

AMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.

9 uur geleden