Ochtendshow Jan-Willem Start Op! wint Gouden RadioRing
HILVERSUM (ANP) - Ochtendshow Jan-Willem Start Op! van NPO Radio 2 heeft voor de tweede keer de Gouden RadioRing gewonnen. Dat werd donderdagavond bekend tijdens de uitreiking van de publieksprijzen voor radio in poppodium De Vorstin in Hilversum.
Jan-Willem Start Op! wordt gepresenteerd door Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte. Het programma van omroep BNNVARA is te horen sinds de zomer van 2018. In zijn dankwoord zei Roodbeen dat de eerste keer dat het programma de Gouden RadioRing won, voelde "als een droom die uitkomt". "En de tweede keer voelt ook als een droom die uitkomt", zei hij. "Deze prijs is een waardering van luisteraars en dat is het mooiste wat je kan krijgen."
Emmely de Wilt van NPO Radio 2 won de RadioRing voor populairste presentator. De Wilt presenteert van maandag tot en met donderdag aan het begin van de avond het programma Het Oor Wil Ook Wat. In het programma van omroep KRO-NCRV neemt de 38-jarige presentator haar luisteraars mee in haar liefde voor muziek. De Wilt was drie keer eerder genomineerd voor de prijs.
Over Mijn Lijk
Over Mijn Lijk - de Podcast won de RadioRing voor populairste podcast. Tim Hofman, presentator van de podcast van NPO 1 en BNNVARA, nam de prijs in ontvangst. Hij werd op het podium bijgestaan door mensen met wie hij in de podcast heeft gesproken. Hofman maakte van de gelegenheid gebruik om Jan-Willem Roodbeen te bedanken, de stem van de tv-variant van Over Mijn Lijk. "Dat weet bijna niemand, maar wat doe je dat waardig", zei hij tegen Roodbeen.
De Marconi Award voor Aanstormend talent is dit jaar gewonnen door Julia van Reyendam. De Marconi Award voor Beste zender ging naar Radio 538. Van Reyendam (26) is op zaterdag- en zondagochtend op Radio 538 te horen met het programma Julia van Reyendam. Ze presenteert het programma ook op zondagavond.
De Marconi Awards voor talent en zender zijn de enige juryprijzen die donderdag zijn uitgereikt. Fernando Halman van NPO FunX werd in december al onderscheiden met de Marconi Oeuvre Award. Hij nam de award donderdagavond in ontvangst.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
6 uur geleden