
Occidental stijgt op Wall Street na aankopen door Buffett
NEW YORK (ANP) - Occidental Petroleum behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van miljardair Warren Buffett, heeft zijn belang in de Amerikaanse olieproducent verder uitgebreid tot zo'n 22 procent. Buffett kocht in de afgelopen dagen bijna 5,8 miljoen aandelen Occidental en heeft inmiddels een belang van meer dan 12 miljard dollar in het concern. Het aandeel steeg 3,7 procent.
De stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de zware verliezen een dag eerder. De opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dreunden nog na op Wall Street. Powell verklaarde dinsdag in het Congres dat de rente mogelijk sterker en sneller opgevoerd moet worden om de inflatie te beteugelen.
Beleggers vrezen nu dat de Federal Reserve de rente later deze maand toch weer met een half procentpunt gaat verhogen. In februari ging de centrale bank juist over tot een kleinere renteverhoging van een kwart procentpunt vanwege signalen van een afkoelende inflatie. De zogeheten kerninflatie, waarin de sterk schommelende energie- en voedingsprijzen niet worden meegenomen, blijft echter hardnekkig hoog.
ADP
Beleggers verwerkten ook het banencijfer van loonstrookverwerker ADP, dat sterker uitviel dan verwacht. Het ADP-cijfer vormt een indicator voor het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt. De situatie op de arbeidsmarkt speelt naast de inflatie een belangrijke rol in het rentebeleid van de Fed. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank namelijk meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen.
De Dow-Jonesindex noteerde na aanvang van de handel vrijwel gelijk op 32.854 punten. De hoofdindex verloor dinsdag 1,7 procent. Dat gold ook voor de brede S&P 500, die stond op 3986 punten. Techbeurs Nasdaq steeg een fractie tot 11.537 punten.
Tesla
Tesla verloor 2,5 procent. Analisten van investeringsbank Berenberg haalden de fabrikant van elektrische auto's van hun kooplijst af. Ook meldde de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) een onderzoek te openen naar 120.000 Model Y-auto's uit 2023, na twee meldingen van stuurwielen die tijdens het rijden volledig losraakten.
CrowdStrike dikte 5,8 procent aan. Het cyberbeveiligingsbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.
De euro was 1,0552 dollar waard, tegen 1,0569 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent minder op 76,52 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper, op 82,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De totale waarde van de markt voor cryptomunten is voor het eerst gestegen tot meer dan 4 biljoen dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van gegevens van crypto-informatieleverancier CoinGecko. In de Verenigde Staten is federale wetgeving goedgekeurd voor breder gebruik van digitale munten in de financiële wereld en er wordt verwacht dat daardoor nog meer geld van grote investeerders naar de cryptosector zal stromen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.
12 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.
13 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft het Openbaar Ministerie (OM) verzocht af te zien van vervolging van een verdenking in een strafzaak tegen het bedrijf. Het gaat om de verdenking dat Damen sanctiemaatregelen tegen Rusland zou hebben overtreden. Dit bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het FD.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent voor de Europese Unie. Daarmee heeft hij zijn eisen in handelsgesprekken opgeschroefd, melden ingewijden aan de Financial Times (FT).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met een kleine min geëindigd. Met name de koers van ASML drukte de stemming in de hoofdindex op het Damrak. De chipmachinemaker uit Veldhoven zakte 2,6 procent.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Een op de tien aanvragen moet nog worden beoordeeld en worden mogelijk ook goedgekeurd.
18 uur geleden