Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ocasio-Cortez: laat Republikeinen boeten voor bestorming Congres

Ocasio-Cortez: laat Republikeinen boeten voor bestorming Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - Alexandria Ocasio-Cortez, prominent lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden namens de Democraten, wil dat de Republikeinen verantwoordelijk worden gehouden voor de bestorming van het Congres, zei ze in een video op Instagram.

"De reden dat ik emotioneel word op dit moment is omdat de Republikeinen ons vertellen om verder te gaan, dat we moeten vergeten wat er is gebeurd, of dat we ons moeten verontschuldigen. Dit zijn dezelfde tactieken van misbruikers. En ik ben een overlevende van seksueel geweld en ik heb niet veel mensen dat in mijn leven verteld," aldus het Congreslid.

"Dit gaat niet over een politiek verschil van mening, dit gaat over fundamentele menselijkheid. We zijn niet veilig bij mensen in machtsposities die bereid zijn het leven van anderen in gevaar te brengen als ze denken dat ze daarmee een politiek punt scoren," zei ze.

Ocasio-Cortez heeft naar eigen zeggen doodsangsten uitgestaan bij de bestorming van het Congres door een woeste menigte Trump-aanhangers op 6 januari. Ze zei dat ze zich verborgen hield voor de menigte in een badkamer bij haar kantoor. Later wist ze zich uit de voeten te maken.

Ook vertelde ze dat ze in de dagen voorafgaand aan de bestorming al is lastiggevallen en door collega's gewaarschuwd voor mogelijk geweld op die woensdag. Het New Yorkse lid van het Huis, dat zich vaak openhartig uitspreekt, is de afgelopen jaren meermalen bedreigd.

Meer uit Buitenland

Pakistaanse premier dringt bij Iran aan op terughoudendheid

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gebeld en aangedrongen op terughoudendheid. Hij riep volgens zijn kantoor Pezeshkian op "de met grote inspanningen verworven" vooruitgang naar vrede te behouden. Pakistan is de meest vooraanstaande bemiddelaar tussen Iran en de VS en is volgens de premier bezorgd over de recente escalaties.

15 minuten geleden
Gezin Harry en Meghan herenigd met koning Charles

DOUGHTON (ANP) - Voor het eerst in jaren is het gezin van de Britse prins Harry weer langsgegaan bij koning Charles. De koning en koningin Camilla ontvingen prins Harry, zijn vrouw Meghan en hun kinderen prins Archie (7) en prinses Lilibet (5) op hun Engelse landgoed Highgrove. Dat melden Britse media.

53 minuten geleden
Verdachte van moord op Britse conservatieve ex-politica opgepakt

NEWTON ABBOT (ANP/RTR) - De Engelse politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe. De politie spreekt van een 26-jarige Britse man uit de omgeving en brengt de zaak niet in verband met politiek of terrorisme. De 78-jarige vrouw is in haar woning in Haytor in het graafschap Devon met ernstige verwondingen dood aangetroffen.

2 uur geleden
Britse politie onderzoekt moord op conservatieve ex-politicus

NEWTON ABBOT (ANP) - De conservatieve Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe is in haar woning in het zuidwesten van Engeland dood aangetroffen. De politie is naar eigen zeggen een onderzoek naar moord begonnen en zoekt een witte man die mogelijk verantwoordelijk voor het misdrijf zou zijn. De 78-jarige vrouw werd volgens de politie in haar woning in Haytor dood met ernstige verwondingen aan het hoofd gevonden.

3 uur geleden
Trump: VS zetten onderhandelingen met Iran voort

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten zetten de onderhandelingen met Iran voort, zei de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag in een bericht op Truth Social. Hij benadrukte dat het bestand tussen de twee landen wel voorbij is.

4 uur geleden
Evacuaties uit voorzorg bij dodelijke bosbrand in regio Almería

LOS GALLARDOS (ANP) - De autoriteiten zijn uit voorzorg begonnen met de evacuatie van ongeveer vierhonderd mensen uit de buurt van een natuurbrand circa 50 kilometer ten noordoosten van de Spaanse stad Almería. Bij de brand zijn zeker twaalf mensen om het leven gekomen die op de vlucht ingesloten raakten in de buurt van het dorp Bédar. Dat wordt ontruimd, net als gehuchten in de omgeving en een vakantie-oord.

4 uur geleden
Burgemeester Berlijn trekt kort voor verkiezingen kandidatuur in

BERLIJN (ANP/DPA) - De burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, heeft twee maanden voor de verkiezingen in de deelstaat aangekondigd dat hij niet langer kandidaat zal zijn voor zijn partij. Hij lag onder meer onder vuur vanwege communicatiefouten die hij zou hebben gemaakt toen een deel van de stad midden in de winter zonder stroom kwam te zitten.

5 uur geleden