
Ocasio-Cortez: laat Republikeinen boeten voor bestorming Congres
WASHINGTON (ANP/RTR) - Alexandria Ocasio-Cortez, prominent lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden namens de Democraten, wil dat de Republikeinen verantwoordelijk worden gehouden voor de bestorming van het Congres, zei ze in een video op Instagram.
"De reden dat ik emotioneel word op dit moment is omdat de Republikeinen ons vertellen om verder te gaan, dat we moeten vergeten wat er is gebeurd, of dat we ons moeten verontschuldigen. Dit zijn dezelfde tactieken van misbruikers. En ik ben een overlevende van seksueel geweld en ik heb niet veel mensen dat in mijn leven verteld," aldus het Congreslid.
"Dit gaat niet over een politiek verschil van mening, dit gaat over fundamentele menselijkheid. We zijn niet veilig bij mensen in machtsposities die bereid zijn het leven van anderen in gevaar te brengen als ze denken dat ze daarmee een politiek punt scoren," zei ze.
Ocasio-Cortez heeft naar eigen zeggen doodsangsten uitgestaan bij de bestorming van het Congres door een woeste menigte Trump-aanhangers op 6 januari. Ze zei dat ze zich verborgen hield voor de menigte in een badkamer bij haar kantoor. Later wist ze zich uit de voeten te maken.
Ook vertelde ze dat ze in de dagen voorafgaand aan de bestorming al is lastiggevallen en door collega's gewaarschuwd voor mogelijk geweld op die woensdag. Het New Yorkse lid van het Huis, dat zich vaak openhartig uitspreekt, is de afgelopen jaren meermalen bedreigd.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat India "twee kernmachten dichter bij een groot conflict" brengt. De spanningen tussen de landen, die allebei over nucleaire wapens beschikken, zijn de afgelopen weken opgelopen tot het hoogste niveau in jaren.
7 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - In Noord-Engeland zijn twee mannen schuldig bevonden aan het omkappen van een beroemde boom, meldt de BBC. Het vellen van de 'Sycamore Gap Tree' leidde twee jaar geleden tot veel woede en verdriet.
16 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - De nieuwe paus Leo heeft in de Sixtijnse Kapel zijn eerste mis gehouden. Hij ging voor in het gebed voor alle kardinalen, die hem donderdag in diezelfde zaal kozen als leider van de Rooms-Katholieke Kerk.
46 minuten geledenOSLO (ANP) - Ook de Verenigde Staten vinden nu dat er een staakt-het-vuren moet komen voordat het overleg over het beëindigen van de oorlog van Rusland tegen Oekraïne verder kan, zeggen Noord-Europese leiders. Bovendien zouden de VS volgens hen bereid zijn tot sancties als Moskou niet instemt met een staakt-het-vuren. Oekraïne zegt al langer dat er pas te onderhandelen valt als Rusland akkoord gaat met het Amerikaanse plan voor een bestand van dertig dagen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Mike Huckabee, de Amerikaanse ambassadeur in Israël, meldt dat er een nieuw mechanisme komt om humanitaire hulp te verlenen in de Gazastrook. Israël, dat al ruim twee maanden alle noodhulp blokkeert, zal geen rol spelen bij de leveringen, maar wel bij de veiligheid in het gebied. Ook Hamas zou buiten de regeling worden gehouden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland heeft drones getoond tijdens de militaire parade in Moskou, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het is volgens Russische staatsmedia voor het eerst dat dergelijke technologie op deze manier is gepresenteerd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland viert dat tachtig jaar geleden nazi-Duitsland werd verslagen in de Tweede Wereldoorlog. Net als voorgaande jaren vindt de grootste militaire parade plaats in Moskou. Die optocht is inmiddels bezig in het bijzijn van president Vladimir Poetin en buitenlandse leiders.
3 uur geleden