Ocasio-Cortez: laat Republikeinen boeten voor bestorming Congres
WASHINGTON (ANP/RTR) - Alexandria Ocasio-Cortez, prominent lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden namens de Democraten, wil dat de Republikeinen verantwoordelijk worden gehouden voor de bestorming van het Congres, zei ze in een video op Instagram.
"De reden dat ik emotioneel word op dit moment is omdat de Republikeinen ons vertellen om verder te gaan, dat we moeten vergeten wat er is gebeurd, of dat we ons moeten verontschuldigen. Dit zijn dezelfde tactieken van misbruikers. En ik ben een overlevende van seksueel geweld en ik heb niet veel mensen dat in mijn leven verteld," aldus het Congreslid.
"Dit gaat niet over een politiek verschil van mening, dit gaat over fundamentele menselijkheid. We zijn niet veilig bij mensen in machtsposities die bereid zijn het leven van anderen in gevaar te brengen als ze denken dat ze daarmee een politiek punt scoren," zei ze.
Ocasio-Cortez heeft naar eigen zeggen doodsangsten uitgestaan bij de bestorming van het Congres door een woeste menigte Trump-aanhangers op 6 januari. Ze zei dat ze zich verborgen hield voor de menigte in een badkamer bij haar kantoor. Later wist ze zich uit de voeten te maken.
Ook vertelde ze dat ze in de dagen voorafgaand aan de bestorming al is lastiggevallen en door collega's gewaarschuwd voor mogelijk geweld op die woensdag. Het New Yorkse lid van het Huis, dat zich vaak openhartig uitspreekt, is de afgelopen jaren meermalen bedreigd.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
10 minuten geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
52 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geleden