Ocampos verlaat Sevilla en is op weg naar Ajax
SEVILLA (ANP) - Lucas Ocampos heeft Sevilla verlaten en is op weg naar Amsterdam om zijn transfer naar Ajax af te ronden. De 28-jarige Argentijn wordt de opvolger van Antony, die voor maximaal 100 miljoen euro naar Manchester United is vertrokken. Hij zal woensdag medisch gekeurd worden en daarna een meerjarig contract ondertekenen.
Ajax en Manchester United maakten dinsdag bekend dat Antony voor minimaal 95 miljoen euro naar Engeland vertrekt. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 100 miljoen euro. Ajax schakelde snel en bereikte een akkoord met Sevilla, dat naar verluidt zo'n 20 miljoen euro voor de aanvaller ontvangt.
Ocampos werd bij zijn vertrek uit Sevilla op het vliegveld opgewacht door Spaanse journalisten. "Ik heb de beslissing genomen om te vertrekken", zei hij. "Ik denk dat dit de juiste beslissing is voor mij en mijn familie. Het is niet makkelijk om een plek te verlaten waar je gelukkig was, zoveel vrienden had en zoveel mensen die van je houden. Ik heb net ook met de trainer gesproken. We waren het wel eens. Ik vertrek als een gelukkig persoon."
Ocampos had de eerste wedstrijden van dit seizoen geen basisplaats bij Sevilla. Hij speelde eerder voor voor River Plate, AS Monaco, Olympique Marseille, Genoa en AC Milan. Ajax wil de komst van de 10-voudig international nog niet bevestigen. De club uit de hoofdstad treedt doorgaans pas naar buiten als de laatste formaliteiten zijn afgerond. Ajax heeft tot woensdag middernacht de tijd om de overgang van Ocampos helemaal af te ronden. Daarna sluit de transfermarkt voor Nederlandse clubs.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
6 uur geleden