Obstakels bij arrestatiepoging Zuid-Koreaanse president
SEOUL (ANP) - Een arrestatieteam van de Corruption Investigation Office (CIO) dat de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol wil aanhouden, is in het officiële residentiecomplex enige tijd tegengehouden door een militaire eenheid. Dit meldde het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap vrijdag.
Later "gingen ze voorbij" die eenheid om de confrontatie aan te gaan met leden van de veiligheidsdienst. Het was onduidelijk of de Presidential Security Service, die Yoon beschermt als het zittende staatshoofd, zou meewerken met het arrestatieteam. Leden van Yoons beveiligingsteam hebben eerder pogingen tot politie-invallen in de presidentiële residentie geblokkeerd.
Yoon verblijft in de residentie sinds een rechtbank eerder deze week het bevel tot aanhouding goedkeurde. Hij beloofde te "vechten" tegen autoriteiten die hem wilden ondervragen over zijn mislukte poging tot een staat van beleg.
Zuid-Koreaanse media hebben gemeld dat CIO-functionarissen Yoon voor verhoor willen brengen naar hun kantoor in Gwacheon, een stad in de buurt van Seoul. Daarna kan hij maximaal 48 uur worden vastgehouden op basis van het bestaande arrestatiebevel. Volgens Yonhap zal Yoon na zijn arrestatie naar verwachting worden vastgehouden in het detentiecentrum van Seoul.
Onderzoekers moeten een nieuw arrestatiebevel aanvragen om hem in hechtenis te houden. De advocaat van Yoon noemt het arrestatiebevel voor de geschorste president "illegaal en ongeldig". Hij voegde eraan toe dat er "juridische stappen" zullen worden ondernomen. Het zou voor het eerst in de Zuid-Koreaanse geschiedenis zijn dat een zittende president wordt aangehouden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
6 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
8 uur geleden