Obstakels bij arrestatiepoging Zuid-Koreaanse president
SEOUL (ANP) - Een arrestatieteam van de Corruption Investigation Office (CIO) dat de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol wil aanhouden, is in het officiële residentiecomplex enige tijd tegengehouden door een militaire eenheid. Dit meldde het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap vrijdag.
Later "gingen ze voorbij" die eenheid om de confrontatie aan te gaan met leden van de veiligheidsdienst. Het was onduidelijk of de Presidential Security Service, die Yoon beschermt als het zittende staatshoofd, zou meewerken met het arrestatieteam. Leden van Yoons beveiligingsteam hebben eerder pogingen tot politie-invallen in de presidentiële residentie geblokkeerd.
Yoon verblijft in de residentie sinds een rechtbank eerder deze week het bevel tot aanhouding goedkeurde. Hij beloofde te "vechten" tegen autoriteiten die hem wilden ondervragen over zijn mislukte poging tot een staat van beleg.
Zuid-Koreaanse media hebben gemeld dat CIO-functionarissen Yoon voor verhoor willen brengen naar hun kantoor in Gwacheon, een stad in de buurt van Seoul. Daarna kan hij maximaal 48 uur worden vastgehouden op basis van het bestaande arrestatiebevel. Volgens Yonhap zal Yoon na zijn arrestatie naar verwachting worden vastgehouden in het detentiecentrum van Seoul.
Onderzoekers moeten een nieuw arrestatiebevel aanvragen om hem in hechtenis te houden. De advocaat van Yoon noemt het arrestatiebevel voor de geschorste president "illegaal en ongeldig". Hij voegde eraan toe dat er "juridische stappen" zullen worden ondernomen. Het zou voor het eerst in de Zuid-Koreaanse geschiedenis zijn dat een zittende president wordt aangehouden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
26 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
52 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
53 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
2 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.
6 uur geleden