Obstakels bij arrestatiepoging Zuid-Koreaanse president
SEOUL (ANP) - Een arrestatieteam van de Corruption Investigation Office (CIO) dat de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol wil aanhouden, is in het officiële residentiecomplex enige tijd tegengehouden door een militaire eenheid. Dit meldde het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap vrijdag.
Later "gingen ze voorbij" die eenheid om de confrontatie aan te gaan met leden van de veiligheidsdienst. Het was onduidelijk of de Presidential Security Service, die Yoon beschermt als het zittende staatshoofd, zou meewerken met het arrestatieteam. Leden van Yoons beveiligingsteam hebben eerder pogingen tot politie-invallen in de presidentiële residentie geblokkeerd.
Yoon verblijft in de residentie sinds een rechtbank eerder deze week het bevel tot aanhouding goedkeurde. Hij beloofde te "vechten" tegen autoriteiten die hem wilden ondervragen over zijn mislukte poging tot een staat van beleg.
Zuid-Koreaanse media hebben gemeld dat CIO-functionarissen Yoon voor verhoor willen brengen naar hun kantoor in Gwacheon, een stad in de buurt van Seoul. Daarna kan hij maximaal 48 uur worden vastgehouden op basis van het bestaande arrestatiebevel. Volgens Yonhap zal Yoon na zijn arrestatie naar verwachting worden vastgehouden in het detentiecentrum van Seoul.
Onderzoekers moeten een nieuw arrestatiebevel aanvragen om hem in hechtenis te houden. De advocaat van Yoon noemt het arrestatiebevel voor de geschorste president "illegaal en ongeldig". Hij voegde eraan toe dat er "juridische stappen" zullen worden ondernomen. Het zou voor het eerst in de Zuid-Koreaanse geschiedenis zijn dat een zittende president wordt aangehouden.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
2 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
2 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
3 uur geleden