Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Obstakels bij arrestatiepoging Zuid-Koreaanse president

Obstakels bij arrestatiepoging Zuid-Koreaanse president

SEOUL (ANP) - Een arrestatieteam van de Corruption Investigation Office (CIO) dat de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol wil aanhouden, is in het officiële residentiecomplex enige tijd tegengehouden door een militaire eenheid. Dit meldde het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap vrijdag.

Later "gingen ze voorbij" die eenheid om de confrontatie aan te gaan met leden van de veiligheidsdienst. Het was onduidelijk of de Presidential Security Service, die Yoon beschermt als het zittende staatshoofd, zou meewerken met het arrestatieteam. Leden van Yoons beveiligingsteam hebben eerder pogingen tot politie-invallen in de presidentiële residentie geblokkeerd.

Yoon verblijft in de residentie sinds een rechtbank eerder deze week het bevel tot aanhouding goedkeurde. Hij beloofde te "vechten" tegen autoriteiten die hem wilden ondervragen over zijn mislukte poging tot een staat van beleg.

Zuid-Koreaanse media hebben gemeld dat CIO-functionarissen Yoon voor verhoor willen brengen naar hun kantoor in Gwacheon, een stad in de buurt van Seoul. Daarna kan hij maximaal 48 uur worden vastgehouden op basis van het bestaande arrestatiebevel. Volgens Yonhap zal Yoon na zijn arrestatie naar verwachting worden vastgehouden in het detentiecentrum van Seoul.

Onderzoekers moeten een nieuw arrestatiebevel aanvragen om hem in hechtenis te houden. De advocaat van Yoon noemt het arrestatiebevel voor de geschorste president "illegaal en ongeldig". Hij voegde eraan toe dat er "juridische stappen" zullen worden ondernomen. Het zou voor het eerst in de Zuid-Koreaanse geschiedenis zijn dat een zittende president wordt aangehouden.

Meer uit Buitenland

Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

28 minuten geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

48 minuten geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

1 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

2 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

3 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

3 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

3 uur geleden