Observatorium: 39 doden bij gevechten Syrische Idlib
IDLIB (ANP/AFP) - Bij gevechten tussen jihadistische milities en pro-regeringsstrijders in de Syrische regio Idlib zijn zeker 39 doden gevallen. Dat meldt het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten.
Het in Groot-Brittannië gevestigde informatiebureau, dat zich baseert op lokale bronnen, zegt dat de milities gelieerd aan het regeringsleger twee dorpen hebben ingenomen. Het noordwestelijke Idlib is de enige regio in Syrië die nog in handen is van jihadistische rebellen. Het regeringsleger is, gesteund door Rusland, al geruime tijd bezig met een offensief om de regio te heroveren.
Vanwege de gevechten zijn sinds 1 december 350.000 mensen gevlucht uit de regio. De Verenigde Naties zeggen dat deze mensen naar omliggende regio's in Syrië zijn gevlucht. De humanitaire situatie wordt steeds slechter in Idlib, volgens de VN.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
4 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
4 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
6 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
7 uur geleden