Observatorium: 39 doden bij gevechten Syrische Idlib
IDLIB (ANP/AFP) - Bij gevechten tussen jihadistische milities en pro-regeringsstrijders in de Syrische regio Idlib zijn zeker 39 doden gevallen. Dat meldt het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten.
Het in Groot-Brittannië gevestigde informatiebureau, dat zich baseert op lokale bronnen, zegt dat de milities gelieerd aan het regeringsleger twee dorpen hebben ingenomen. Het noordwestelijke Idlib is de enige regio in Syrië die nog in handen is van jihadistische rebellen. Het regeringsleger is, gesteund door Rusland, al geruime tijd bezig met een offensief om de regio te heroveren.
Vanwege de gevechten zijn sinds 1 december 350.000 mensen gevlucht uit de regio. De Verenigde Naties zeggen dat deze mensen naar omliggende regio's in Syrië zijn gevlucht. De humanitaire situatie wordt steeds slechter in Idlib, volgens de VN.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is zondag aangekomen in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven.
1 uur geledenRIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.
1 uur geledenITHACA (ANP) - De rector van Cornell University heeft maatregelen beloofd na de ophef over de vermeende groepsverkrachting van een studente in 2024. "Dit zal geen moment zijn dat zomaar voorbijgaat", zei Michael Kotlikoff zaterdag in een videoboodschap van acht minuten.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.
10 uur geleden